MojAndroid

Austrálska aerolinka Qantas ponúkne pre cestujúcich v prvej triede pri dlhých letoch novú formu zábavy. Miesto klasického entertainment systému budú k dispozícii okuliare s virtuálnou realitou poháňané tabletofónom Samsung Galaxy Note 4. Tieto novinky by si pasažieri spoločnosti mali začať užívať v priebehu februára, pričom prvotné nasadenie okuliarov bude prebiehať v trojmesačnej testovacej fáze. Z tejto novinky sa teší aj Samsung, keďže spoločnosť uprednostnila riešenie od kórejskej spoločnosti pred možno populárnejšími, no aj drahšími okuliarmi od spoločnosti Oculus.

Virtuálnu realitu si cestujúci budú môcť užívať v špičkových lietadlách Airbus A380 na linkách zo Sidney a Melbourne do Los Angeles. Počas tohto obdobia bude tiež spoločnosť dbať na spätnú väzbu od zákazníkov, aby sa mohli rozhodnúť, či spravia zo Samsung Gear VR štandardný doplnok k prvej triede. Aerolinka tiež komunikuje so spoločnosťou Jaunt, ktorá by mohla poskytnúť atraktívny virtuálny obsah. Vrámci toho by mohli byť pre cestujúcich dostupné aj zábery z cieľovej destinácie, a tak si dlhý let budú môcť skrátiť sledovaním virtuálnej reality priamo z miesta, kam majú namierené.

Tieto novinky tak budú pre pasažierov určite zaujímavé, no zatiaľ je otázne, aký obsah dokáže spoločnosť k týmto okuliarom priniesť. Takýto druh obsahu je zatiaľ pomerne limitovaný, aj keď postupom času sa to bude určite zlepšovať. Čo poviete, privítali by ste takéto riešenie ako možnosť skrátiť si niekoľkohodinový let?

Zdroj: Qantas via PhoneArena

30.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+