MojAndroid

Mnohí používatelia si radi fotia populárne selfie fotky a následne ich zdieľajú pre svojich priateľov či fanúšikov na sociálne siete. Problémom pre zachytenie dokonalej selfie fotky však môže byť výška človeka prípadne uhol zachytenia fotografie. S týmto problémom by mal pomôcť práve nový softvér od spoločnosti Adobe.

Náš tip
Aktualizácia Adobe Lightroom Mobile prináša podporu RAW HDR fotografií

Spoločnosť tvrdí, že aktívne pracuje na novej pomôcke s využitím umelej inteligencie či strojového učenia. Prebehnúť to má pod záštitou projektu Adobe Sensei. Môžete zachytiť selfie fotografiu a úlohou pripravovanej aplikácie bude zmeniť fotku s vašou tvárou tak, aby vyzerala ako zachytená z väčšej vzdialenosti. Aplikácia dokáže dokonca z 2D obrázku vytvoriť obrázok s prvkami 3D. Hlavným cieľom je však upraviť tvár na selfie fotografii do čo najvhodnejšieho uhlu.

Aplikácia by mohla priniesť aj ďalšie benefity. Jedným kliknutím dokážete odstrániť pozadie selfie fotky a následne upraviť len vašu tvár. Ďalšou funkciou má byť aj možnosť zmeny hĺbky ostrosti na fotografii. To všetko v rámci mobilnej aplikácie vo vašom smartfóne. Spoločnosť Adobe sa zatiaľ nevyjadrila, či aplikáciu skutočne vypustí na trh a v súčasnosti nie je známy ani čas, kedy by sa tak malo stať.

Zdroj: androidauthority

9.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+