MojAndroid

Spoločnosť Adobe je jedným z najznámejších výrobcov softvéru na svete. Photoshop, Lightroom, Acrobat Reader a mnohé ďalšie produkty symbolizujú svetoznámu značku, ktorou Adobe bez pochýb je. S narastajúcim počtom mobilných zariadení vo svete sa v posledných rokoch spoločnosť začala zameriavať aj na mobilné OS. Pre Android je však zatiaľ dostupných iba niekoľko populárnych aplikácií, zatiaľ čo mnohé ďalšie si môžu užívať exkluzívne majitelia zariadení so systémom iOS. Predstavitelia spoločnosti teraz ale prisľúbili, že mnohé ďalšie populárne tituly budú dostupné aj pre Android, a to už čoskoro.

Stať by sa tak malo už v lete, kedy by mali byť predstavené ďalšie mobilné aplikácie pre najrozšírenejší mobilný OS na svete. Hoci vyhlásenie spoločnosti nemenuje konkrétne aplikácie, je zrejmé, že pôjde o tituly ako Comp CC či Slate, ktoré sú už nejaký čas dostupné pre zariadenia iPhone a iPad. Vo svojom vyhlásení spoločnosť ubezpečuje majiteľov Android zariadení, že na nich nezabudla, ale vývojári sa snažia priniesť čo najlepší používateľský zážitok, pričom sa zameriavajú na prednosti a dizajn systému Android. To môže znamenať možno aj príchod špeciálne optimalizovaných aplikácií s Material dizajnom, no na výsledok si ešte budeme musieť počkať. Adobe uvádza, že ďalšie aplikácie môžeme čakať v priebehu leta a tiež pripomína, že pracuje na špeciálnom Creative SDK. To umožní lepšiu tvorbu Andorid aplikácií aj od tretích strán, ktoré vám umožnia napojiť sa na váš Creative Profile aj z prostredia mobilných zariadení.

Zdroj: Adobe via Android Central

18.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+