MojAndroid

Adobe je vo svete dizajnérov veľmi často skloňovanou spoločnosťou. Dnes už zrejme neexistuje nikto, kto by nepoznal ich najznámejší grafický program Photoshop, a aj preto veríme, že mnohých z vás poteší správa o tom, že Adobe do obchodu Play uviedlo hneď dve nové Android aplikácie – Photoshop Sketch a Comp CC. Okrem toho Adobe aktualizovalo aj už dlhšie dostupný titul Illustrator Draw, do ktorého pridalo niekoľko praktických funkcií.

Náš tip
Adobe Lightroom pre Android získava PRO mód pre fotoaparát

Aplikácia Photoshop Sketch slúži na tvorbu náčrtov a kresieb priamo v mobilných zariadeniach. Hoci ide o variant titulu Photoshop, nemá s ním veľa spoločného. Napriek tomu ide ale o praktickú aplikáciu, ktorá ponúka viacero brushov, pier a iných nástrojov na kreslenie, ktoré sa dajú kombinovať s ďalšími nástrojmi a tvarmi. Samozrejmosťou je podpora kreslenia vo vrstvách.

adobe-photoshop-sketch

Titul Comp CC slúži na tvorbu grafiky pre PC a tlač. Aplikácia ponúka hneď niekoľko praktických vzorov a predlôh, napríklad pre tvorbu grafiky do mobilných zariadení. Ovládanie a nástroje v aplikácii sú prispôsobené pre tvorbu na menšom dotykovom displeji, čo určite ocenia majitelia smartfónov alebo menších tabletov. Výsledný grafický návrh sa dá spracovať v klasických aplikáciách Photoshop, InDesign, či Illustrator.

adobe-comp-cc

Aktualizácia aplikácie Illustrator Draw prináša podporu pre vylepšené brushe, pri ktorých si dokážete nastaviť hrúbku, tvar a natočenie hrotu (samotného brushu). Okrem toho Adobe opravilo aj známe nedostatky a vylepšilo celkový výkon aplikácie, ktorá by tak mala byť po aktualizácii rýchlejšia a menej náročná na systémové požiadavky. Na používanie všetkých 3 spomínaných aplikácií potrebujete Creative Cloud konto, ktoré si v základnej verzii môžete založiť aj bezplatne. Stiahnuť si ich môžete pomocou odkazov nižšie.

Zdroj: AndroidPolice

2.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+