MojAndroid

Softvér od spoločnosti Adobe je najrozšírenejším profesionálnym nástrojom na úpravu multimédií vo väčšine operačných systémov. Na Android platforme ponúka Adobe viacero aplikácií ako napríklad mobilnú verziu Adobe Photoshop Express a Adobe Lightroom na úpravu fotografií, respektíve Adobe Premiere Rush na úpravu videí. Adobe teraz uviedlo na svojich stránkach upútavku na novú mobilnú aplikáciu Adobe Photoshop Camera, ktorá čoskoro zamieri na Android zariadenia. Podľa blogu Adobe má byť kreatívnou alternatívou za aplikáciu fotoaparátu vo vašom smartfóne

Kreatívne filtre priamo pri fotografovaní

Podľa popisu a videa na blogu umožní aplikácia použivať priamo pri fotografovaní rôzne kreatívne filtre a efekty. Už počas vytvárania scény tak budete môcť vidieť scénu napríklad s komiksovým filtrom alebo ako vyzerá obloha s umelými mrakmi a hviezdnymi objektami. Ovládanie aplikácie by malo byť jednoduché. Všetky filtre a efekty sa budú nachádzať na rýchlom spodnom rolovacom paneli pod spúšťou fotoaparátu.

Adobe Photoshop Camera filtre

Podpora umelej inteligencie

Nemala by chýbať ani podpora umelej inteligencie (AI), ktorá sama navrhne najlepší filter pre selfie fotografiu alebo snímky jedla, respektíve krajiny. Samozrejmosťou budú automatické opravy a vylepšenie snímky z pohľadu dynamického rozsahu, tonality alebo presvetlenie tváre pri portrétoch. Fotografie budete môcť následne okamžite zdielať na Instagram. Nová aplikácia sa objaví na Android a iOs platforme až budúci rok. Dovtedy môžete k fotografovaniu využiť aj mobilnú verziu Adobe Lightroom.

Náš tip
Adobe Scan: Skenovanie dokumentov pre fanúšikov Adobe produktov

 

8.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+