MojAndroid

Mobilná platforma Android ponúka množstvo aplikácií, ktoré slúžia na úpravu fotografii priamo v smartfóne a tablete. K jedným z najpopulárnejších titulov v tejto kategórii patrí známa appka Aviary. Aplikácia sa okrem pokročilej úpravy fotografii preslávila aj vďaka vlastnému, voľne dostupnému SDK, ktoré je využívané mnohými vývojármi tretích strán. Firmu, ktorá stojí za vývojom Aviary podľa najnovších informácií kúpila spoločnosť Adobe.

Samotná aplikácia Aviary bola za svoju históriu pôsobenia v obchode Google Play stiahnutá viac než 100 miliónov krát a spomínané SDK je využívané v celom rade iných aplikácií tohto zamerania. Adobe sa novou akvizíciou snaží zrýchliť vývoj vlastného balíka Creative SDK, ktorý je ešte stále v beta verzii. Creative SDK je vo svojej podstate spôsob, ako prepojiť aplikácie tretích strán s Creative Cloudom a pracovať s ním.

S aplikáciou Aviary však nie je koniec. Tobias Peggs, CEO spoločnosti vysvetľuje, že Aviary SDK bude aj naďalej podliehať ďalšiemu vývoju vrámci Creative SDK. Pre existujúcich používateľov SDK to nebude znamenať prakticky žiadnu zmenu. Naopak, pribudnúť môžu dodatočné funkcie, ako je napríklad ukladanie do Creative Cloudu.

Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget, androidpolice

23.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+