MojAndroid

V prvej polovici marca  spoločnosť Adobe oznámila novú verziu svojho flash prehrávača pre Andoid zariadenia. K dispozícií na stiahnutie je v Android Markete. Nový flash 10.2 je k dispozícií pre Android 2.2 Froyo, 2.3 Gingerbread, 3.0.1+ Honeycomb (len pre tie tablety, ktoré majú aktualizáciu systému od 3.0 do 3.0.1 a bude označená ako Beta).

Flash player v.10.2, pre Android 3.0.1+ prináša neohrozené prehliadanie webu, vrátane všetkých videí, hier a ostatných interaktívnych obsahov, ktoré môžeme už dnes pozorovať vo svete internetu. Podľa vyjadrenia Antonia Floresa, ktorý na svojom blogu povedal, “Veľmi úzko sme spolupracovali práve so spoločnosťou Google, aby sme docielili čo najlepšiu optimalizáciu medzi Flash prehrávačom a novým operačným systémom”

Ďalej na svojom blogu uvádza zlepšenia oproti predchádzajúcej verzií v nasledovnom:

  • Zvýšenie hardvérového výkonu v mnohých Android telefónoch s verziu 2.2, 2.3, 3.0.1+ Android tabletoch
  • Flash obsah ako súčasť prehliadača a nie ako samostatný doplnok, čo bude mať za následok lepšie prehliadanie a schopnosť zobraziť stránku tak, ako zamýšľal programátor. Vďaka tejto zmene budú môcť návrhári umiestniť ponad flash aj iné prvky.
  • Automatická softvérová klávesnica pre aplikácie vyžadujúcich virtuálnu klávesnicu.

Najväčšie novinky budú pravdepodobne pre tablety na Androide 3.0.1+pre ich plnú podporu hardvérovej akcelerácie a prehrávanie H.264 videa pomocou Stage Video. Prítomná bude aj vo Flashi pre desktopové OS. Stage Video zabezpečuje nielen dekódovanie H.264 videa, ale súčasne jeho plnú konverziu farieb, škálovania pri prehrávaní.

Ak si chcete skontrolovať či váš telefón podporuje Adobe Flash Player 10.2 môžete to urobiť na nasledujúcej stránke.

 

 

22.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+