MojAndroid

Možno ste si už všimli, že Google dnes po dlhom čakaní oficiálne vydal internetový prehliadač Chrome pre smartfóny a tablety s Androidom. Veľa z vás je určite sklamaných z toho, že funguje len na telefónoch s najnovším Androidom 4.0+ Ice Cream Sandwich, no je tu ešte jedno sklamanie. Chrome nepodporuje Flash a podľa prehlásenia Adobe ho podporovať ani nebude. Adobe preto používateľom odporučil, aby pre prehliadanie webových stránok s Flashom použili natívny alebo iný podporovaný internetový prehliadač.

Adobe už minulý rok avízoval ukončenie vývoja Flashu pre mobilné zariadenia a ako môžete vidieť, za týmto rozhodnutím si aj stojí. Flash pre mobilnú verziu internetového prehliadača Chrome preto neočakávajte. Tu je oficiálne prehlásenie:

Dnes Google predstavil svoj najnovší internetový prehliadač Chrome pre Android Beta. Ako sme oznámili v novembri minulého roku, Adobe už nevyvíja Flash player pre prehliadače v mobilných zariadeniach a preto ho Chrome ani nepodporuje.

Zdroj: eurodroid.com

8.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+