MojAndroid

Adobe CEO Shantanu Narayen oznámil, že spor s Apple, na základe doplnku Flash je zažehnaný, a iPad nie je neprekonateľný.

Adobe CEO Shantanu Narayen vo svojom prejave na konferencii v Kalifornii AllThingsD vyhlásil, že so systémom Android tablet nakoniec porazí Apple iPad.

“To, čo sa udialo so smartfónmi, bude pokračovať aj s tabletmi pod systémom Android,” povedal Narayen.

 

 

To sú silné slová, s ohľadom na úplný nedostatok úspešných tabletov Android. Motorola Xoom, prvý Android 3.0 Honeycomb tablet, má viac, či menej vlažný úspech. Do konca prvého štvrťroka, Motorola vyrobila len 250 000 kusov. A to nie je definitívne číslo predaja konečným používateľom, ktoré je ešte nižšie.

Motorola XOOM

LG G-Slate bol mŕtvy už pri príchode na trh, aj napriek svojim kvalitám. LG vytvoril dobrú prácu pri tvorbe G-Slate, ale nedostatok marketingu spôsobil, že ostal v tieni iPadom poblázneným trhom.

 

Samsung Galaxy Tab 10.1, ktorého predaj odštartuje v najbližších dňoch, je vynikajúcim konkurentom, pokiaľ ide o hardvér, softvér je stále pozadu a je akútny nedostatok aplikácií, ktoré podporujú operačný systém Honeycomb.

MojAndroid TIP: Testujeme pre vás nový Samsung Galaxy Tab 10.1. Pýtajte sa, čo vás zaujíma.

Narayen dokonca povedal: “Nadšenie okolo Android tabletov je neuveriteľné. Do konca roka príde ďalších 20 tabletov, ktoré nasmerujú priemysel v tomto segmente úplne iným smerom.“

Zatiaľ, čo znejú dokonalé vyhlásenia na adresu tabletov Android, iPad ničí všetkých ostatných výrobcov tabletov. Apple nastavil hardvér, softvér a ceny pre širokú škálu tohto trhu. So 65.000 aplikáciami určenými prednostne pre iPad, má Android pred sebou ešte veľmi dlhú cestu.

Snáď najväčšou záchranou bude v budúcej verzii Android – Ice Cream Sandwich, ktorý spojí dva rôzne systémy Android do jedného (Gingerbread and Honeycomb), a vytvorí tak jednotný operačný systém, ktorý bude obsahovať rovnaké funkcie a vlastnosti. Novú platformu Androidu však netreba očakávať pred koncom roku 2011.

MojAndroid.sk TIP: prečítajte si recenziu Android tabletu Acer Iconia Tab A500

Android sa odlišuje od iPadov aj tým, že podporuje Flash od spoločnosti Adobe. Túto skutočnosť Narayen kritizoval aj v rozhovore s Walterom Mossbergom, redaktorom Wall Street Journal.

Pripomienkoval aj RIM PlayBook a HP TouchPad. Poznamenal, že oba môžu spracovať Flash a sú schopné sa odlíšiť a ponúknuť tak alternatívu pre vývojárov. Zabudol však na fakt, že vývojári sa len málo sústreďujú na vytváranie Flash obsahu a je ho veľmi málo dostupného pre tablety Android.

Zdroj: http://www.informationweek.com/ (krátené)

 

20.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+