MojAndroid

MiCoach je tréningovým programom spoločnosti Adidas, ktorý vám pomôže vypracovať sa a získať späť svoju kondičku, dosiahnuť vysnívanú váhu, odbúrať stres alebo len získať skvelý pocit z toho, že robíte niečo pre svoje zdravie. Adidas miCoach je komplexným programom, ktorý okrem webovej aplikácie pre sledovanie dosiahnutých výsledkov pri cvičení ponúka aj vlastnú aplikáciu pre Android a celý rad technického príslušenstva, ktoré vám pomôže monitorovať srdečný tep, rýchlosť, zrýchlenie, zabehnutú  vzdialenosť a tempo.

Aplikáciu miCoach môžete stiahnuť z Google Play zadarmo. Po jej nainštalovaní je potrebné vytvoriť miCoach konto, kde zadáte svoje osobné údaje a informácie o výške a váhe.

adidas miCoach
adidas
Verzia 2.0.8823 (29. 3. 2012)
Veľkosť 3,1 MB
2.1+

Zadarmo

Prístup k samotnej aplikácii je chránený vašim osobným PIN kódom, ktorý však môžete kedykoľvek vypnúť v nastaveniach aplikácie. Vytvorené konto môžete následne použiť aj na prihlásenie na webových stránkach Adidas miCoach, kde je možné sledovať vaše dosiahnuté výsledky alebo vybrať si z dostupných cvičebných plánov. Všetky údaje medzi telefónom s aplikáciou miCoach a webom sú navzájom synchronizované.

Samotná aplikácia pozostáva zo štyroch hlavných častí (Go, Track, Explore, Settings), medzi ktorými sa prepínate z hlavnej obrazovky. Po preklinutí na Go získate prehľad o dostupných tréningových plánoch, ktoré ste si do svojho profilu pridali z webu miCoach. Tiež tu nájdete informácie o cvičeniach, ktoré by ste mali absolvovať v daný deň.

V položke Track, sledujete históriu cvičení, dosiahnuté výsledky a editujete svoju bežeckú obuv. História informuje o priebehu jednotlivých cvičení: dĺžke trvania, spálených kalóriách, čase potrebnom na zabehnutie 1km a o prevýšení – k dispozícii je tiež mapa s trasou, ktorú ste prebehli.

V Explore sa dozviete zaujímavé a praktické informácie o aplikácií a v Settings môžete nastaviť napríklad hlas, ktorý vás bude informovať o priebehu cvičenia (bez slovenčiny) a jeho hlasitosť, osobné informácie o váhe a výške alebo môžete zvoliť metódu sledovania dosiahnutých výsledkov pri cvičení (čas potrebný na zabehnutie 1km alebo srdcový pulz).

Každým cvičením vás sprevádza osobný hlasový tréner, ktorý udáva tempo a informuje o aktuálne dosiahnutých číslach. Zároveň vás upozorní na zmenu tempa, ktoré udáva váš cvičebný program rozdelený do tzv. zón. Tie sú odlíšené farbami a udávajú určitý stupeň zaťaženia – červená najväčšie zaťaženie (napríklad rýchly beh) a modrá najmenšie (kráčanie).

Pri každom cvičení môžete tiež počúvať svoju obľúbenú hudbu uloženú vo vašom telefóne.

Príslušenstvo k Adidas miCoach tréningovým programom:

miCoach pacer 

  • S koučovaním cez slúchadlá v reálnom čase sa ti bude lepšie behať
  • miCoach Pacer sa dokáže pripojiť na akýkoľvek MP3 prehrávač na svete (nemusí sa používať v kombinácii s MP3 prehrávačom)
  • Poskytne presné údaje o pulze a zmeria ti rýchlosť, prebehnutú vzdialenosť a frekvenciu krokov
  • Synchronizuje výsledky tréningu so stránkou adidas.com/micoach, takže môžeš sledovať svoje zlepšenie

miCoach Speed_Cell

Dosiahnutý čas nie je jediný výsledok, ktorý sa ráta. miCoach SPEED_CELL poskytne údaje o tom, ako sa ti pri behu darilo. SPEED_CELL má kapacitu až 8 hodín na zaznamenávanie rýchlosti, zrýchlenia, vzdialenosti a tempa. Dokonale zapadne do topánok alebo tenisiek kompatibilných s miCoach (a na všetku ostatnú obuv je tu spona na šnúrky).

8.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+