MojAndroid

Google počas Google I/O 2014 prišiel s vlastným riešením kontroly zdravotného stavu a telesných funkcií. Google Fit je priamym konkurentom pre aplikáciu S Health známu zo zariadení Samsung či Health z konkurenčnej platformy iOS.

Počas konferencie ale neboli predstavené žiadne zariadenia, ktoré by pracovali s týmto systémom. Bolo ale spomenutých niekoľko hardvérových partnerov, konkrétne Adidas, Nike, Withings, Intel a iné. Je možné, že úplne prvým zariadením s Google Fit bude Adidas miCoach Fit Smart. Tento inteligentný náramok nebol doteraz predstavený, ale pred časom sa objavil na internetovej stránke predajcu Keller Sports, a tak máme aspoň predstavu, ako vyzerá či aké funkcie ponúkne.

micoach1 micoach3

Ide o zaujímavý fitness náramok , ktorý bude sledovať klasické funkcie ako počet prejdených krokov, spálených kalórii a podobne. Mal by obsahovať aj merač tepu a komunikovať by mal pomocou Bluetooth 4.0 LTE. Na náramku nenájdeme klasický displej, ale obrazovku pozostávajúcu z maličkých LED žiaroviek.

Momentálne nie je potvrdené, že tento náramok bude naozaj fungovať so systémom Google Fit. Naznačuje to ale aj názov zariadenia rovnako ako fakt, že Adidas je jedným z potvrdených partnerov tejto novej technológie. Či sú tieto dohady správne ukáže až čas. Zatiaľ však nie je známe ani to, kedy bude Adidas miCoach Fit Smart oficiálne predstavený.

Zdroj: phoneArena

27.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+