MojAndroid

Spoločnosť Adidas v snahe rozšíriť portfólio inteligentných zariadení z línie miCoach predstavila prvú inteligentnú futbalovú loptu na svete nazvanú miCoach Smart Ball. Lopta sa na prvý pohľad od ostatných nijak neodlišuje, rozdiel je v jej vnútri. Lopta miCoach Smart má totižto vo vnútri unikátnu konštrukciu so senzorom, ktorý umožňuje sledovať rýchlosť kopu, rotáciu a strelovú dráhu. Lopta bola podľa informácií vo vývoji viac než rok.

Údaje získané z lopty sú bezdrôtovo prostredníctvom Bluetooth 4.0 odoslané do mobilnej aplikácie miCoach, ktorá ich interpretuje a zobrazuje takmer v reálnom čase. Aplikáciu je možné využívať aj ako osobného trénera. Umožňuje ukladať svoj výkon v knihe záznamov, sledovať vaše zlepšenia a vďaka systému výziev zlepší vaše futbalové zručnosti. Dostupná je aj integrácia so sociálnymi sieťami, takže sa budete so svojim výkonom môcť pochváliť kamarátom z tímu.

loptu miCoach Smart 3

Lopta je dobíjaná bezdrôtovo zo špeciálneho stojana a spoločnosť udáva, že jedno nabitie vydrží približne 2000 kopov. Zaujímavou možnosťou by bolo využívanie energie z kopu na dobíjanie batérie, no v tomto prípade sa nejedná o ľahkú záležitosť. Lopta si totižto musí zachovať svoje vlastnosti a váhu, aby spĺňala jej základnú úlohu čo najlepšie. Loptu miCoach Smart je možné objednať aj na Slovensku za cenu 299 eur.

https://www.youtube.com/watch?v=VJwR4C9QjKM

Zdroj: adidas

30.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+