MojAndroid

Vnútornú pamäť vo vašom smartfóne či tablete môžete rozšíriť pamäťovou kartou, cloudovým úložiskom, ale aj OTG flash diskom. Práve funkcia OTG poskytuje vysokú úroveň flexibility a umožňuje vám bez akýchkoľvek problémov prenášať a zdieľať dáta medzi rôznymi zariadeniami. Spoločnosť ADATA teraz predstavuje nové OTG flash disky UC360 a UC370, ktoré ponúkajú kompaktné rozmery, vysokú odolnosť a kovovú konštrukciu.

UC360 – rýchly a kompaktný

Model UC360 je zaujímavý najmä kompaktnými rozmermi. Flash disk váži iba 3,8 gramu, no napriek tomu ponúka rýchlosti až do 5 Gb/s. Okrem toho ponúka aj pútko na zavesenie na kľúče či batoh. Napriek miniatúrnym rozmerom ponúka disk tak micro USB, ako aj klasický USB-A konektor. Ocenia ho tak používatelia s telefónom s tradičným microUSB konektorom. Pre ostatných je určený druhý model.

UC370 – podpora pre USB-C

Model ADATA UC370 je ešte flexibilnejší ako jeho brat. Napriek tomu váži ešte menej, a to iba 3,7 gramu. Výhodou je, že podporuje porty USB-A, ale aj moderný USB-C. Okrem toho, že tento disk môžete využiť v rámci funkcie OTG, môže ísť aj o váš primárny USB disk, ktorý vám pomôže prekonať aktuálne prechodné obdobie medzi starším USB-A/microUSB na nový druh konektoru USB-C. Dobrou správou je, že disk podporuje rýchlosti na úrovni až 10 Gb/s, takže napriek univerzálnym funkciám nestráca na výkone.

Univerzálne funkcie aj kapacita

Oba disky majú napriek extrémne nízkej hmotnosti kovovú konštrukciu, vďaka čomu lepšie vyzerajú a aj viac vydržia. Vnútornú odolnosť zasa zaručuje technológia chip-on-board, ktorá ochráni disk pri pádoch, nárazoch, preniknutí tekutín a podobných nehodách. Oba disky sa budú predávať v kapacitách 16, 32 a 64 GB. Informácie o cene a dostupnosti diskov zatiaľ nemáme k dispozícii.

Zdroj: Tlačová správa

9.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+