MojAndroid

Externé nabíjačky sú dnes veľmi obľúbeným príslušenstvom mnohých majiteľov smartfónov. Na trhu nájdeme veľké množstvo najrôznejších modelov, ktoré sa odlišujú kapacitou batérií, konštrukčným vyhotovením, či funkciami, ktoré ponúkajú. Jednou z tých cenovo dostupnejších a funkčne bohatších je aj powerbanka ADATA s označením A10050QC.

Odolná voči nárazom aj ohňu

Powerbanka od ADATA sa vyznačuje kvalitným konštrukčným spracovaním. Takmer celá je vyrobená z kovu, ktorý tvorí akúsi ochrannú schránku pre batériu a elektroniku. Len vrch a spodok je pokrytý odlišným, no tvrdým materiálom, ktorý sa podobá sklu. Ten sa pri používaní môže už poškriabať, o čom sme sa pri testovaní presvedčili aj my. Pri ochrane vnútorných komponentov však zo strany výrobcu nie je žiadnym kompromisom. Naopak, pri ADATA A10050QC výrobca garantuje zvýšenú odolnosť voči nárazom a dokonca označuje batériu aj ako ohňovzdornú.

ADATA A10050QC recenzia-1

Väčšina funkčných prvkov sa nachádza na jednej zo strán batérie. Nájdete tu nabíjací konektor micro USB, štvoricu indikačných LED diód modrej farby, tlačidlo zapnutia a dvojicu konektorov, ktoré slúžia k nabíjaniu zariadení. Tie môžete pripojiť ku klasickému USB portu alebo univerzálnejšiemu USB C konektoru, ktorý v tomto prípade znáša aj väčšie zaťaženie a podporuje rýchle nabíjanie.

ADATA A10050QC recenzia-5

Ako celok je powerbanka od ADATA precízne navrhnutá a skonštruovaná. Vďaka rozmerom 105,2 x 64 x 23 mm a hmotnosti 247 gramov je ľahko prenášateľná a nezaberie veľa miesta ani v ruksaku, či ženskej kabelke. Pracovné teploty sú výrobcom udávané od 0 do +40°C, pričom skladovať sa powerbanka môže od -5°C až po +45°C. Samozrejme, toto sú len odporúčané teploty, ktorých sa najmä pri chladnejšom počasí nemusíte až tak striktne držať. Samozrejme, musíte počítať s tým, že eventuálne môže dôjsť k poškodeniu, prípadne k strate kapacity batérie. Platí však, že ADATA A10050QC je kvalitná a dobre vyzerajúca powerbanka, za ktorú sa nebude hanbiť žiadny používateľ ani po tom, čo ju vytiahne na stôl v kaviarni.

ADATA A10050QC recenzia-3

Batéria s kapacitou 10050 mAh

Powerbanka ponúka dnes už štandardnú kapacitu – 10050 mAh. Táto poskytuje dostatok energie pre približne 3x nabitie smartfónu Huawei P9. Prenesené v reálnych číslach, pri nabíjaní zo vstavanej batérie využijete približne 6500 mAh. O dlhú životnosť nabíjačky by malo byť postarané vďaka prémiovým článkom od spoločnosti Panasonic. Ich nabíjanie trvá približne 6-7 hodín.

cof

Aby toho nebolo málo, tak powerbanka integruje aj niekoľko ochrán, vrátane ochrany proti prebíjaniu, prepätiu, prehriatiu, skratu alebo nedostatočnému výstupnému prúdu. Vďaka tomu je nabíjanie zariadení maximálne bezpečné a nehrozí ich prípadné poškodenie.

ADATA A10050QC recenzia-4

Pomocou powerbanky môžete nabíjať až dve zariadenia súčasne, pričom na klasickom USB výstupe dostanete napätie 5V s maximálnym prúdovým zaťažením do 2,5A. Univerzálnejším je ale USB C port, ktorý môže na výstupe dodávať napätia v rozpätí od 5-6V (3A),6-9V (2A) a 9-12V (1,5A). Navyše, podporuje aj rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0, ktoré dokáže kompatibilné zariadenia nabíjať oveľa rýchlejšie. Funkcia inteligentného nabíjania vyhodnocuje typ pripojeného zariadenia, spätnú väzbu z batérie a jej teplotu. Nabíjačka si vďaka tomu sama určí optimálne napätie pre dobíjanie. Kombinovaný výkon obidvoch portov činí maximálne 23W.

Záverečné hodnotenie: ADATA A10050QC

Záložná batéria od ADATA, pre váš smartfón alebo iné zariadenia, je skutočne veľmi podarená a jej používanie sme si obľúbili nielen pre bohatú konektorovú výbavu, ale aj podporu rýchleho nabíjania QuickCharge. To všetko vo veľmi peknom a odolnom balení, ktoré ocenia či už turisti alebo ľudia, ktorí zvyknú veľa cestovať. Cena powerbanky sa v slovenských e-shopoch pohybuje na úrovni 33 eur, čo je vzhľadom na ponúkané funkcie a kvalitu spracovania férová cenovka.

ADATA A10050QC recenzia-6

16.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+