MojAndroid

Takmer nekonečné možnosti prispôsobenia je to, kvôli čomu veľa Android používateľov odmieta čo i len skúsiť Apple zariadenia. Jednou z možností, ako si zariadenie prispôsobiť je nainštalovať si iný launcher. Vďaka ním získate pravidelne nové užitočné funkcie bez toho, aby ste museli aktualizovať celý systém. Skvelú aktualizáciu prináša aj Action Launcher, vďaka ktorej budete môcť vytvárať sady widgetov podobne ako v systéme iOS.

Widgety sú súčasťou Androidu už od čias Androidu 2.0 Eclair. Na Apple smartfóny sa dostali až minulý rok s príchodom iOS 14, no Apple k widgetom pridal jednu zaujímavú funkciu, ktorú Android nemá. Jedná sa o možnosť ukladať rôzne widgety na seba a prepínať medzi nimi.

Action Launcher: Sady widgetov už aj na Androide

Príliš veľa widgetov na domovskej obrazovke môže pôsobiť chaoticky. Tento problém sa pokúsili vyriešiť vývojári aplikácie Action Launcher a do najnovšej beta verzie aplikácie pridali možnosť ukladať jednotlivé widgety na seba, informuje portál XDA Developers.

Vytvorenie sady widgetov je veľmi jednoduché – na domovskú obrazovku umiestnite prázdny kontajner a postupne doň začnete vkladať svoje obľúbené widgety. Ako môžete vidieť na ukážke nižšie, následne stačí len potiahnuť prstom hore alebo dole.

Funkcia je teraz k dispozícii v najnovšej beta verzii Action Launcheru, vyžaduje si však zakúpenie verzie Plus.

Action Launcher
Action Launcher
Developer: Action Launcher
Price: Free
  • Action Launcher Screenshot
  • Action Launcher Screenshot
  • Action Launcher Screenshot
  • Action Launcher Screenshot
  • Action Launcher Screenshot
Náš tip
Nový koncept od Xiaomi s “vodopádovým” displejom: Je toto budúcnosť smartfónov?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+