MojAndroid

Po nedávno predstavenom bizarnom príslušenstve v podobe hovoriacej ryby využívajúcej platformu Amazon Alexa prichádza ďalšie bizarné prekvapenie. Ide o projekt Yorick, čo je 3D lebka prepojená s populárnym asistentom Amazon Alexa. Áno, ide o príslušenstvo, ktoré je skutočne špecifické. Na vaše otázky vám odpovie model lebky klepaním zubov a hýbaním očných búľv. Nám táto kombinácia pripomína známeho komika a jeho fiktívnu postavu Achmed the Dead Terrorist.

Náš tip
Asistent Alexa bude už aj v inteligentných spotrebičoch od Whirlpool | CES 2017

Mike McGurin, ktorý tento projekt zastrešuje, prezradil, v čom spočíva tajomstvo hovoriacej lebky. Potrebujete populárny minipočítač Raspberry Pi, sadu pre 3D lebku a ďalší hardvér, ako napríklad audio výstup. Potom finálna podoba ostáva už len na vašej kreativite. Ak máte dostatok času a chuť, rozhodne môže ísť o príjemnú inteligentnú dekoráciu na Halloween, ktorá prekvapí mnohých vašich známych. A ak nie na Halloween, tak ním môžete strašiť aspoň vašich spolubývajúcich. Uvedomujeme si, že nejde o tému priamo spojenú s Androidom, no veríme, že vás priložené video pobavilo rovnako ako nás v redakcii :)

Zdroj: Gizmodo

16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+