MojAndroid

Spoločnosť Acer prináša svoje nové inteligentné hodinky so zameraním na fitness funkcie. Nesú názov Acer Leap Wear, ponúknu čip MediaTek MT2523 a špeciálny čip pre snímanie biologických funkcií MT2511. Acer nešpecifikoval druhy senzorov v hodinkách a ani ich počet. Väčšinu fitness funkcií však bude mať na starosti práve spomínaný čip zameraný na snímanie vašich telesných údajov.

Náš tip
Verily Study Watch: Inteligentné hodinky od Google, ktoré dohliadnu na vaše zdravie

Smart hodinky dokážu monitorovať srdcovú frekvenciu, výdrž, stupeň únavy či stresu a tiež vystavenie UV žiareniu. Na jedno nabitie hodinky vydržia tri až päť dní v závislosti od náročnosti používania. Po dizajnovej stránke ponúkajú 42 mm ciferník a 20 mm vymeniteľné remienky. Acer aktuálne ponúka vyhotovenie v tmavomodrej a svetlohnedej farbe.

Hodinky neobsahujú systém Android Wear a tak bude ich ovládanie úzko prepojené s aplikáciou Liquid Life z dielne výrobcu. Prostredníctvom mobilnej aplikácie si môžete nastaviť vaše fitness ciele alebo súťažiť s priateľmi o čo najlepší výsledok. Acer Leap Wear štartujú v Severnej Amerike za cenu približne 149 dolárov, čo predstavuje v prepočte sumu tesne pod 140 eur.

Zdroj: theverge

28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+