MojAndroid

Spoločnosť Acer nepatrí práve medzi výrobcov Android smartfónov, ktorí predstavujú technologicky vyspelé a inovatívne zariadenia. Naopak, venuje sa produkcií najmä v strednej a najnižšej cenovej kategórii a len pred malou chvíľou oficiálne predstavila prostredníctvom tlačovej správy dvojicu nových smartfónov, ktoré sa čoskoro objavia v Európe. Oba modely poháňa systém Android vo verzii 4.1 Jelly Bean a je možné ich dostať v konfigurácii s jednou alebo dvoma slotmi pre SIM kartu.

Acer Liquid E 1Acer Liquid E1

Výkonnejší spomedzi predstavených smartfónov, Acer Liquid E1 je poháňaný dvojjadrovým procesorom s frekvenciou 1 GHz a pamäťou RAM o veľkosti 1 GB . Disponuje veľkým 4,5 palcovým displejom s rozlíšením qHD (960 x 540 pixelov), 4GB vnútornou pamäťou, ktorú je možné ďalej rozšíriť prostredníctvom microSD karty. Na zadnej strane nájdeme priemernú 5 Mpix kameru s autofocusom a LED bleskom. Predná kamera má rozlíšenie 0,3 Mpix. Liquid E1 okrem toho ukrýva relatívne slabú batériu s kapacitou 1760 mAh. Podľa špecifikácií spoločnosti, batéria je schopná poháňať smartfón počas 8 hodín nepretržitého hovoru a 400 hodín v pohotovostnom režime.

Acer Liquid Z2Acer Liquid Z2

Cenovo dostupnejší smartfón Acer Liquid Z2 je vybavený neznámym dvojjadrovým procesorom s frekvenciou 1 GHz, pamäťou RAM o veľkosti 512 MB a 4GB vnútornou pamäťou. Displej tohto zariadenia má veľkosť 3,5 palca a dnes už veľmi slabé rozlíšenie HVGA (480 x 320 pixelov). Okrem toho disponuje zadnou 5 Mpix kamerou, prednou 3 Mpix kamerou, bezdrôtovými technológiami Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0+EDR a batériou s kapacitiou 1300 mAh. Podľa informácií sa bude predávať v rozmedzí 99 € až 129 €.

Predaj oboch smartfónov sa začne Belgicku, Francúzsku a Holandsku, zatiaľ čo ďalšie krajiny sa pridajú neskôr. Zariadenia budú dostupné aj na kongrese MWC v Barcelone.

Zdroj: Engadget

20.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+