MojAndroid

Spoločnosť Acer tradične predstavila nový rad cenovo dostupných tabletov tabletov Acer Iconia A1-830 a Acer Iconia B1-720, ktoré budú dostupné na na veľtrhu CES 2014 v Las Vegas.

Acer iconia A1 2 Acer iconia A1 iconiaA1

Prémiovejším modelom sa stáva Acer Iconia A1, ktorý ponúka hliníkový zadný kryt a 7,9-palcový IPS displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov. Acer sa v tomto prípade rozhodol staviť na dvojjadrový čip Intel Atom Z2560, ktorý by mal v kombinácií s 1 GB pamäte RAM ponúknuť dostatok výkonu. Vnútornú kapacitu 16 GB je možné rozšíriť na 32 GB prostredníctvom micro SD slotu. Tablet disponuje tiež zadným fotoaparátom s rozlíšením 5 MPx. Batéria má podľa informácií ponúknuť až 7 hodín výdrže. Cena tohto modelu bola stanovená na 180 dolárov (131 EUR), čím sa udržala v relatívne nízkej cenovej kategórii.

jpeg acer-iconia-b1-720-left-facing-400x400

O niečo menej výkonný Acer Iconia B1-720 sa radí do ešte nižšej cenovej kategórie so svojou cenou 130 dolárov (95 EUR). Je vybavený dvojjadrovým procesorom MediaTek MT8111 s frekvenciou 1,3 GHz, 1 GB operačnej pamäte RAM, fotoaparát je prítomný len na prednej strane a batéria dokáže túto výbavu poháňať 5 hodín. Displej má rozmery 7-palcov a ponúka rozlíšenie 1024 x 600 pixelov. Zatiaľ nie sú bližšie informácie o dostupnosti na Slovensku, no ak sa dozvieme viac, budeme vás informovať.

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

17 odpovedí na “Acer predstavil nové 7 a 7,9-palcové tablety Iconia za nízku cenu”

  1. Ja mám A1-810 z minulého roku a som s ním veľmi spokojný :) len škoda slabšieho grafického čipu lebo hry ako Asphlat 8 či Real Racing 3 mi nejdú spustiť, ale hry ako Aphalt 7, Modern Combat 4 alebo Fifa 2014 idú bez jediného seknutia…

  2. “…Prémiovejším modelom sa stáva Acer Iconia A1, ktorý ponúka hliníkový
    zadný kryt a 7,9-palcový IPS displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov…”

    Spominat premiovost u 8″-tabletu s rozlisenim 1024×768, tak to je teda riaden ulet! Ste uz hadam mohli od Silvestra vytriezviet, nie? :-D

    Ja by som to napisal skor tak, ze “Acer Iconia A1 bude ten menej suntovejsi z dvoch suntovych modelov”…

  3. Ten a1 vyzerá super :-) pekný je a výkon môže byť v pohode
    :-) na také nie moc náročné hry a pozeranie internetu a podobne :-) len u nás bude stáť asi 200eur tipujem a to tým pádom sa možno dajú nájsť aj iné tablety

  4. Mám k týmto dvom tabletom trochu filozofickú otázku. Načo kupovať síce nový no v podstate mizerný tablet, ak sa na Ebay (Mimochodom tu v UK ich začínajú teraz predávať repasované aj v Tescu a na Amazone čiže aj so zárukou) dá zohnať za ešte nižšiu cenu Nexus 7(2012). Lepší displej s vyšším rozlýšením, rovnaká RAM, 16/32GB vnútorné úložisko, výdrž na batériu určite porovnateľná ak nie lepšia no a hlavne o poznanie výkonnejši Tegra 3 procesor. Rozhodne mi to príde ako ďaleko lepšia voľba.
    A ešte k tej A1. Píšete, že má 16GB interné úložisko rozšíriteľné na 32GB pomocou SD karty. To akože podporuje SD karty len do kapacity 16GB?

  5. tie rozlíšenia displeja sú o ničom !! Akurát čo “urážajú” IPS technológiu a nas++ú záujemcov !! :-( Nemám nič proti základným tabletom, ale nech dajú na trh aj nejaký špičkový. lebo takto fakt len človeka nas++ú… :-(

Pridaj komentár

+