MojAndroid

Majitelia nových zariadení od spoločnosti Acer v USA a v Kanade by sa mali mať na pozore. Spoločnosť totiž potvrdila, že hackeri z jej databázy ukradli informácie o približne 34 000 kreditných kartách zákazníkov, ktorí si svoje zariadenia kúpili v rozmedzí od 12. mája 2016 do 28. apríla 2016. To je pomerne dlhé obdobie, no pre nás je dobrou správou aspoň to, že tieto správy sa netýkajú zákazníkov zo Slovenska.

Náš tip
Markovi Zuckerbergovi hackli účty na sociálnych sieťach, používal detinsky jednoduché heslo

Hoci nejde o extrémne veľkú krádež takýchto citlivých informácií, ide o jednu z mála, ktorá sa týka takéhoto veľkého výrobcu. Spoločnosť zatiaľ neprezradila, ako k incidentu došlo, no podobné príhody sú väčšinou spôsobené neopatrným správaním zamestnancov a nie plánovaným obchádzaním bezpečnostného systému sofistikovanými metódami. Je teda pravdepodobné, že niektorý zo zamestnancov otvoril infikovaný mail, ktorý pomohol hackerom získať tieto citlivé informácie. Veríme, že situácia sa dá čoskoro do poriadku a žiadne z ukradnutých informácií nestihnú byť zneužité. Aj tento prípad je ale dôkazom toho, že v súčasnosti je extrémne potrebné dbať o bezpečnosť na internete bez ohľadu na to, či ste v práci alebo doma. Pred manipuláciou s podozrivými e-mailami je vždy dobré upovedomiť nadriadeného alebo spolupracovníka a prekonzultovať ďalší postup.

Náš tip
NÁVOD | Ako vytvoriť silné a jedinečné heslo vhodné pre online služby

Zdroj: US Attorney General via engadget

22.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+