MojAndroid

Spoločnosť Acer prináša nový model Acer Chromebook 11 spolu s niektorými prvkami odolnosti. Model označený ako Chromebook 11 C771 je kompatibilný so štandardom MIL-STD 810G. To znamená, že obsahuje gumové časti na displeji a klávesnici pre vyššiu odolnosť voči pádom, klávesnicu odolnú voči poliatiu tekutinou a tiež 180-stupňový kĺb, ktorý zabezpečí možnosť “ležania” na rovnom povrchu. Acer tiež sľubuje zabezpečenie všetkých potrebných prvkov pre podporu Android aplikácií z Obchodu Play v nadchádzajúcich mesiacoch.

Acer Chromebook 11 C771

Zariadenie bude schopné vďaka spomínanému štandardu odolať pádu z výšky približne 120 cm, klávesnica vydrží poliatie tekutinou do 330 ml a horný kryt odolá tlaku približne 60 kilogramov. Acer Chromebook 11 C771 ponúka 11,6″ displej s rozlíšením 1366 x 768 pixelov a k dispozícii bude dotyková verzia, ako aj verzia bez dotykovej obrazovky. Operačným systémom bude pochopiteľne ChromeOS.

Náš tip
Synchronizácia SMS príde pravdepodobne už čoskoro na Chromebooky

Z ďalšej výbavy nebude chýbať šiesta generácia procesorov Intel Core i3 a i5, základný model bude následne obsahovať Intel Celeron 3855U. Zariadenie bude obsahovať 4 GB RAM, 32 GB eMMC interného úložiska, USB 3.1 typu C, dva porty USB 3.0, HDMI, 3,5 mm audio konektor a tiež slot na pamäťové microSD karty. Nechýba predná kamera (720p) s podporou HDR režimu, stereo reproduktormi a mikrofónom.

Dostupnosť štartuje v Severnej Amerike

Nový Chromebook 11 C771 má váhu 1,35 kg a hrúbku 21 mm. Výdrž batérie sa odhaduje na úctyhodných 13 hodín. Zariadenie bude uvedené na trh v Severnej Amerike ešte v priebehu tohto mesiaca. Základný model bez dotykovej obrazovky (C771) bude k dispozícii za cenu 279 dolárov. Model s dotykovou obrazovkou (C771T) bude stáť približne 329 dolárov. Verzie s procesorom Core i3 alebo i5 budú dostupné na trhu v ďalšom mesiaci.

Náš tip
Odteraz je tlač dokumentov z Chromebookov oveľa jednoduchšia

Páčia sa vám Chromebooky? Poznáte výhody a nevýhody operačného systému ChromeOS? Zakúpili by ste si nový model Acer Chromebook 11 C771 do školy alebo do kancelárie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: androidcentral

10.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+