MojAndroid

360° video, vhodné aj pre virtuálnu realitu, nebolo ešte nikdy tak dostupné pre bežných používateľov ako dnes. Prispieva k tomu rastúca konkurencia na trhu so zariadeniami, ktoré takéto videá dokážu natáčať. Práve do tohto segmentu sa teraz ponára spoločnosť Acer, ktorá na výstave IFA 2017 v Berlíne predstavila hneď dve zaujímavé 360° kamery.

Acer Holo360

Miesto štandardnejšej 360° kamery v portfóliu spoločnosti zaujme Acer Holo360. Ide o kameru určenú na záznam klasického 360° videa, ktoré je možné natáčať až v 4K rozlíšení. Zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 625 a pre svoje fungovanie nepotrebuje spárovanie s telefónom či iným zariadením.

Nachádza sa tu totiž aj vlastný 3″ displej, na ktorom je možné pozrieť si záznam a ďalej s ním pracovať. Vďaka zabudovanému systému Android 7.1 a podpore LTE je možné prostredníctvom tejto kamery natáčať aj 360° živé video na sociálnych sieťach. Kamera bude dostupná v Európe a v USA už tento november za 429 USD a bude dodávaná s vlastným vodotesným puzdrom.

Acer Vision360

Druhou predstavenou kamerou je Acer Vision360, ktorá je netradičnou kamerou do auta. Vďaka dvom kamerám zaznamenáva všetko čo sa deje okolo aj vo vnútri auta. Aj tu nájdeme podporu pre SIM karty s LTE, no v tomto prípade sa technológia využíva na zálohovanie záznamu na cloud, ku ktorému potom budete mať jednoduchší prístup z ktoréhokoľvek zariadenia.

Samozrejme, kamera ponúka štandardné funkcie, ako napríklad fotopascu, kedy pri aktivovaní spraví video, označí polohu a čas a automaticky ho nahrá do cloudu. Acer Vision360 zatiaľ nemá stanovenú cenu a ani dostupnosť.

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

30.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+