MojAndroid

Keďže zima už prišla, niekedy príde vhod pozrieť si aktuálne počasie, či fúka alebo je možnosť, že bude pršať, snežiť. Potrebujete predsa vedieť, ako sa máte obliecť. V tomto článku si predstavíme aplikáciu, s ktorou budete mať o počasí okamžitý prehľad a budete vždy pripravení. AccuWeather totiž ponúka jednu z najpresnejších predpovedí počasia, akú môžete nájsť. Mnoho iných aplikácií dokonca pre svoju predpoveď počasia používa dáta práve od AccuWeather.

 

Aplikáciu si jednoducho stiahnete z Google Play. Pri prvom spustení samozrejme musíte súhlasiť s podmienkami používania a môžete sa rozhodnúť či povolíte sledovanie vašej polohy. Pokiaľ chcete mať stále prehľad o počasí v aktuálnom mieste, kde sa nachádzate, odporúčame sledovanie polohy povoliť. Následne aplikácia vyhľadá vašu pozíciu a okamžite vám ukáže aktuálne informácie o počasí. Obľúbené mestá môžete jednoducho pridávať aj manuálne, aktuálnu polohu k tomu nepotrebujete. Keď už máte pridané všetky obľúbené, prepínanie medzi nimi je hračkou.

Všetky informácie o počasí pekne pokope

Základná obrazovka s názvom Teraz vás informuje o aktuálnom počasí. Môžete si dokonca nastaviť, podmienky, v ktorých vás aplikácia upozorní na to, že si máte zobrať kabát či dáždnik. Okrem aktuálnej teploty ste informovaní aj o pocitovej teplote, vlhkosti, UV indexe a rýchlosti vetra. Slovom aplikácia vypíše či je zamračené, slnečno a podobne. Po rozkliknutí aktuálneho stavu počasia sa dostanete k podrobnejším informáciám. Tu nájdete oblačnosť v percentách, smer vetra, rýchlosť vetra v nárazoch, rosný bod, tlak a viditeľnosť. Tieto informácie je možné ihneď zdieľať prostredníctvom Facebooku, Instagramu či mailu.

Zaujímavá je položka s názvom MinuteCast. Tá vás informuje o tom, kedy začnú dažďové prehánky a aké budú intenzívne. Nachádza sa tu aj Pohľad vpred, v ktorom sa dozviete rýchly prehľad počasia na nasledujúci deň. Aktuálne počasie môžete dokonca nahlásiť komunite AccuWeather. Zaujímavosťou je aj informácia o prachu a alergénoch a predpoveď ich stavu na nasledujúcich 7 dní.

Podrobná hodinová predpoveď

V hodinovej predpovedi prehľadne vidíte, ako sa bude počasie vyvíjať v najbližšom čase. Dozviete sa teplotu, oblačnosť či percentuálnu pravdepodobnosť dažďa. Každú hodinu je možné rozkliknúť a aplikácia vám v tomto prípade poskytne rovnaké informácie ako v prípade, keď si rozkliknete aktuálne počasie. Okrem hodinovej predpovede si tiež môžete pozrieť aj dennú, a to až na 14 dní. Čo by to bolo za počasie, keby neponúkalo mapu. Tú nájdete aj v aplikácii AccuWeather. Na mape si môžete nechať zobraziť napríklad aktuálnu teplotu či zrážky. Poslednou záložkou v aplikácii sú správy, kde sa dozviete všetky aktuálne informácie týkajúce sa počasia vo svete.

Aplikácia sa nám zapáčila už pri prvom kontakte. Má dlhú históriu a patrí medzi prvé aplikácie s počasím, ktoré bolo možné nainštalovať. Silnou stránkou je aj jednoduchý a prehľadný dizajn, no tým najväčším dôvodom na nainštalovanie je už spomínaná presnosť a aktuálnosť informácií. Aplikácia je zdarma, avšak táto verzia obsahuje reklamy. Pokiaľ preferujete nerušený zážitok bez reklám, odporúčame priamo v aplikácii možnosť vypnúť reklamy, čo momentálne vyjde na 4,09 €.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Počasie s aplikáciou Today Weather | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou Počasie & Radar | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou SHMUapp | Aplikácia týždňa
12.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+