MojAndroid

Bezpečnosť sa stála v posledných dvoch rokoch jedným z hlavných bodov inovácií v mobilných operačných systémoch. Systém Android 10 napríklad priniesol pokročilejšiu kontrolu nad udeľovaním povolení aplikáciam tretích strán. Konkurenčný systém iOS 14 minulý mesiac zase predstavil zaujímavú bezpečnostnú funkciu, ktorú podľa portálu AndroidPolice môžete mať aj v systéme Android vďaka aplikácii Acess Dots.

Aplikácia upozorní, ak nejaký softvér tajne využíva kameru alebo mikrofón

Systém iOS 14 v smartfónoch Apple iPhone pridal do notifikačnej lišty malé symboly, ktoré sa rozsvietia vždy, keď nejaká aplikácia používa fotoaparát alebo mikrofón zariadenia. Tým máte prehľad, ak nejaký softvér v pozadí tajne sníma obraz alebo zvuk vás alebo vášho okolia. Aplikácia Access Dots funguje na rovnakom princípe. Po spustení aplikácie ste presmerovaný do nastavení systému, kde jej musíte povoliť zobrazovať sa nad inými aplikáciami. Následne si môžete vybrať farby, ktoré sa majú zobrazovať ako bodky, keď nejaká aplikácia používa fotoaparát alebo mikrofón.

Pokiaľ si priplatíte, tak si môžete nastaviť aj veľkosť bodky a jej umiestnenie v jednom z rohov displeja. Štandardne sa totiž zobrazuje len v pravom hornom rohu pod notifikačnou lištou.

Základná platená verzia stojí 2,49 eur a najdrahšia 22,99 eur. V rámci platenej verzie by sa mali odstrániť aj reklamy v aplikácii. Developer bohužiaľ nešpecifikuje, aké funkcie jednotlivé platené verzie prinášajú. Aplikácia Access Dots funguje na systéme Android 7.0 a vyššom. Využiť ju tak môžu aj majitelia starších smartfónov so starším systémom. Access Dots má v Google Play skoro tisíc hodnotení so skóre 4,8 hviezdičiek a používatelia zatiaľ nehlásili žiadne problémy.

Náš tip
Elektrické kolobežky: Polícia upozorňuje na dodržiavanie pravidiel
25.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+