MojAndroid

Dátum 9. september, kedy má Apple predstaviť novinky zo svojej kuchyne, sa nezadržateľne blíži. Je prakticky isté, že sa dočkáme nového, 4,7 palcového iPhone 6, v prípade väčšieho 5,5 palcového modelu a hodiniek iWatch sa už však jednotlivé zdroje v tvrdeniach rozchádzajú.

Jedným z najdôveryhodnejších zdrojov, čo sa týka únikov z prostredia Apple, bol denník Wall Street Journal. Keďže však väčšina jeho technologických redaktorov prešla do redakcie Re/code, môžeme aj tento zdroj brať vážnejšie. No a podľa tvrdení s ktorými prišli, by sme sa 9. septembra mali dočkať naraz všetkých troch noviniek – teda oboch modelov iPhone a aj inteligentných hodiniek iWatch. Tie bude možné podľa Re/code prepojiť so zariadeniami platformy HealthKit, teda rôznymi zdravotníckymi pomôckami, ktoré by mali byť kompatibilné so systémom iOS a predovšetkým s aplikáciou Health, slúžiacou na ukladanie údajov o zdravotnom stave používateľa. Druhou možnosťou využitia by mohol byť HomeKit, čo je vlastne akýsi projekt inteligentnej domácnosti od Apple. Hodinkami by tak malo byť možné ovládať napríklad Apple Tv, alebo zapnúť či vypnúť osvetlenie v miestnosti.

Otázny však zostáva dátum komerčnej dostupnosti týchto zariadení pre širokú verejnosť. Už dlhšie sa spomína dátum 19. september ako začiatok predaja 4,7 palcového iPhonu, je však možné, že väčší iPhone a hodinky sa do predaja dostanú až v decembri.

Zdroj: mojIphone.sk

28.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+