MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Jednou z nich je aj fantastický displej, ktorý sa radí k absolútnej smartfónovej špičke a ktorý vám už aj pri prvom pohľade vyrazí dych.

Jemný Super AMOLED s vynikajúcimi vlastnosťami

Rad smartfónov Samsung Galaxy Note prinášal vždy pokrokové technológie na poli displejov a inak to nie je ani v prípade Samsung Galaxy Note9. Ten disponuje krásnym, 6,4″ Super AMOLED displejom s rozlíšením 1440 x 2960 px. Pomer strán je teda 18,5:9 a jemnosť displeja sa zastavila na úrovni 516 ppi.

Tieto špecifikácie ale samé o sebe ešte nič nemusia znamenať, dôležité je to, ako displej vyzerá v skutočnosti. V tomto ohľade by ste mu konkurenciu hľadali iba veľmi ťažko. Displej je jasný, jemný, farebný a ponúka vynikajúce pozorovacie uhly s minimálnym skreslením pri pohľade zo strany.

Displej okrem toho disponuje aj ďalšími skvelými vlastnosťami. Má extrémne presné farby, ktorými pokrýva 113 % DCI-P3 a 14 2% vo farebnom priestore sRGB. Dosahuje tiež svietivosť 710 nitov, pri automatickom jase až 1050 nitov, takže sa absolútne nebudete musieť obávať čitateľnosti na priamom slnku. Práve naopak, v tomto smere patrí Samsung Galaxy Note9 medzi tie najlepšie smartfóny na trhu. Veľkou výhodou je aj skvelý minimálny jas, ktorý zasa bude šetriť vaše oči pri práci s telefónom v absolútnej tme.

Nočný režim, Always-On Displej a praktický bočný panel

V tme oceníte aj veľmi praktický filter modrého svetla, ktorý eliminuje modré farebné odtiene a dodatočne šetrí vaše oči v noci a zároveň zlepšuje spánok. Filter si môžete púšťať manuálne alebo ho nastaviť na konkrétny čas. Najpraktickejšie riešenie je ale nastavenie od východu slnka po západ, keď sa tieto časy automaticky aktualizujú na základe dátumu a vašej aktuálnej polohy. Samozrejme, nastaviť si môžete aj intenzitu tohto filtra podľa vlastných preferencií.

Samsung Galaxy Note9 ponúka aj jeden z najpokročilejších Always-On Display riešení na trhu. Telefón v tomto smere využíva vlastnosti Super AMOLED panelu a na zamknutej obrazovke vám ukáže tie najdôležitejšie informácie, aby ste kvôli nim nemuseli telefón ani chytiť do ruky. Vidíte tu dátum, čas, percento nabitia batérie a zmeškané upozornenia. Always-On Displej si tiež môžete upraviť podľa vašich predstáv, môžete si tu zobraziť aj iné informácie v rôznych formátoch, ktoré môžete dodatočne prispôsobiť.

Podobne ako predchádzajúce vlajkové lode spoločnosti Samsung, aj novinka Samsung Galaxy Note9 ponúka displej zahnutý po oboch bočných stranách. Vďaka tomu je možné dosiahnuť fantastický pomer obrazovky k prednej strane telefónu, no tento prvok je využiteľný aj na praktický Bočný panel. Ten je štandardne skrytý, no vždy vám je k dispozícii a umožňuje vám zobraziť množstvo praktických skratiek a funkcií. Môžete sem pridať odkazy na niektoré aplikácie, ktoré chcete mať vždy po ruke. Rovnako tu môžete zobraziť skratky pre obľúbené kontakty, rôzne nastavenia v systéme a prostredníctvom praktických widgetov tu môžete prezerať aj informácie z niektorých vybraných aplikácií v takomto šikovnom formáte.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

29.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+