MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Sem patrí aj prepracovaný softvér, ktorý je nielen extrémne rýchly, ale aj praktický a ponúka množstvo špeciálnych funkcií a možností.

Android 8.1 Oreo s častými aktualizáciami

Samsung Galaxy Note9 prichádza s predinštalovaným systémom Android 8.1 Oreo. Ten so sebou prináša ešte lepšiu optimalizáciu ako kedykoľvek predtým, ale aj množstvo šikovných funkcií a možností.

Veľkou výhodou v prípade vlajkových lodí spoločnosti Samsung je aj fakt, že dostávajú pomerne časté bezpečnostné aktualizácie. Google ich pre svoje smartfóny vydáva každý mesiac a je iba na ostatných výrobcoch, aby sa rozhodli, či ich chcú implementovať aj vo svojich zariadeniach. Samsung však v tomto smere patrí medzi tých najporiadnejších a okrem svojich TOP modelov pravidelne aktualizuje aj staršie a dostupnejšie zariadenia.

Samsung Experience 9.5 so všetkými praktickými funkciami

Samozrejme, okrem funkcií priamo od Google nájdeme v Galaxy Note9 aj nadstavbu Samsung Experience 9.5 vo svojej plnej sile. To znamená množstvo pridanej hodnoty v podobe funkcií a nastavení, ktoré by ste v čistom Androide hľadali iba márne.

Prvé zmeny nájdete už na zamknutej obrazovke, kde vidíte Always-On displej. Ten zobrazuje okrem času, dátumu a úrovne nabitia batérie aj zmeškané upozornenia. Zmeny nájdeme aj v dizajne systému, kde sa stretávame s už tradičnými grafickými prvkami na domovskej obrazovke spolu so známymi zaoblenými ikonkami.

Obrovskú pridanú hodnotu prináša prepracovaná lišta s rýchlymi nastaveniami, kde nechýba množstvo šikovných skratiek a možností. Tie si môžete ešte sami zmeniť a prispôsobiť tak, aby bol telefón pre vás čo najužitočnejší.

Oproti čistému Androidu je oveľa praktickejšie aj menu s aplikáciami. Tie si totiž môžete zoradiť abecedne alebo podľa vlastného uváženia. V tomto režime môžete aj v menu s aplikáciami vytvárať vlastné priečinky a ešte lepšie tak triediť aplikácie.

Množstvo skvelých funkcií nájdete aj v menu s nastaveniami. Tie sú usporiadané do logických záložiek, no ak by ste napriek tomu nevedeli nájsť konkrétne nastavenie, pomôže vám šikovné vyhľadávanie. Samsung Galaxy Note9 pritom ponúka obrovské množstvo prispôsobení. Okrem klasických nastavení môžete meniť napríklad aj font písma či rámy ikon. Nastaviť si môžete aj panel s navigačnými tlačidlami, kde môžete meniť poradie tlačidiel, ale aj farbu pozadia.

Samsung Galaxy Note9 tiež ponúka plné využitie svojho zahnutého displeja vďaka aktívnym hranám. Potiahnutím zo strany aktivujete špeciálne menu, ktoré môžete tiež prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. K dispozícii je vám niekoľko panelov, na ktoré môžete umiestniť aplikácie, rýchle skratky a odkazy, rýchly prístup ku kontaktom či niektorým ďalším funkciám. Vzhľadom na praktické umiestnenie a automatické skrývanie bočného panelu máte tieto možnosti potom neustále k dispozícii bez ohľadu na to, v ktorej časti systému sa nachádzate

Samostatnou kapitolou sú nastavenia pera S Pen, ktoré je oproti predchádzajúcej generácii značne vylepšené. Vďaka integrácii Bluetooth môžete v nastaveniach meniť akcie, ktoré vykonáva jednoduché/dvojité stlačenie tlačidla na pere v konkrétnych aplikáciách.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

27.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+