MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Jeho neodmysliteľnou súčasťou je aj stylus S Pen, ktorý tentokrát prichádza s množstvom nových funkcií a vlastností.

Bluetooth a batéria prinášajú nový rozmer

Najväčšou novinkou pera S Pen je vstavaná batéria, ktorá napája Bluetooth technológiu. Tou doterajšie modely Galaxy Note nedisponovali, boli v skutočnosti iba Wacom stylusom, no v prípade Note9 prinášajú množstvo nových funkcií.

Vďaka Bluetooth tak môžete S Pen v Samsung Galaxy Note9 využívať aj ako diaľkový ovládač. Pýtate sa na čo? Napríklad na spustenie aplikácie fotoaparátu a vytvorenie selfie. Používanie tejto funkcie je skutočne návykové – stačí vybrať S Pen, dlhým stlačením otvoriť aplikáciu fotoaparátu, dvojitým stlačením prepnúť na prednú kameru a obyčajným stlačením spraviť selfie. Všetky tieto úkony pritom vykonáte jedným prstom a v druhej ruke môžete celý čas držať telefón nachystaný na skvelú momentku, nemusíte sa nikde načahovať.

Tu však funkcie nového pera S Pen v Samsung Galaxy Note9 ani zďaleka nekončia. Všetky tieto ovládacie prvky, ktoré fungujú prostredníctvom Bluetooth, si totiž môžete prispôsobiť podľa vlastných preferencií. Funkciu pre dlhé podržanie tlačidla pera môžete prideliť spusteniu ktorejkoľvek aplikácie vo vašom zariadení. V jednotlivých aplikáciách potom môžete meniť funkcie pre jednoduché aj dvojité stlačenie a používanie pera tak môžete dokonale prispôsobiť vašim predstavám. Tlačidlom na pere sa napríklad môžete presúvať medzi fotografiami v galérii, posúvať skladby pri počúvaní hudby alebo napríklad prepínať snímky počas prezentácie.

Ďalšie skvelé funkcie pre každodenné používanie

Noviniek v pere S Pen je teda viac než dosť, no obľúbený stylus nestratil žiadnu zo svojich predchádzajúcich kvalít. Stále ide o rovnako kompaktné dotykové pero, s ktorým sa veľmi dobre píše. Písať môžete na zamknutú obrazovku, stačí vybrať pero a začať. Môžete s ním tiež kresliť alebo rukou písať poznámky, ktoré sa automaticky prevádzajú do digitálneho textu. Oceníte množstvo nástrojov na kreslenie a písanie, ako aj fakt, že pero rozoznáva vyše 4000 úrovní tlaku, a tak môžete písať hrubšie či tenšie čiary rovnako ako s klasickým atramentovým perom.

 

Okrem toho oceníte funkcie ako inteligentný výber, ktoré vám pomôžu vybrať z fotografie či obrázku presne tú časť, ktorú chcete. Jednoducho tiež môžete napríklad začať kresliť na obrazovku – snímka obrazovky sa zhotoví automaticky a vy do nej môžete pridať text a kresby. Svojich najbližších zasa môžete potešiť funkciou Živá správa, ktorá z bežného napísaného textu alebo kresby vytvorí roztomilú animáciu a tú môžete jednoducho zdieľať.

Všetky praktické funkcie pera S Pen nájdete v už známom menu, ktoré sa zobrazí po vybratí pera z telefónu a ktoré môžete aktivovať kedykoľvek ťuknutím na ikonku pera na displeji. Tieto funkcie môžete vyberať, pridávať nové a meniť ich poradie. Okrem toho si do tohto špeciálneho menu môžete pridať aj odkazy na aplikácie, ktoré používate s perom S Pen najčastejšie a budete ich tak mať vždy po ruke.

A ktorá je najšikovnejšia funkcia pera? Jednoznačne stláčací mechanizmus na jeho konci, ktorý síce nič nerobí, no dokonale imituje klasické pero a vy si tak môžete jednoducho upokojiť nervy či nahnevať kolegov :-)

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note 9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Displej, ktorý vám vyrazí dych [4. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Nekompromisný výkon na prácu aj na hry [5. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Viac pamäte ako v počítači [6. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Inteligentný fotoaparát pre najnáročnejších [7. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

5.9.2018

+