MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Medzi tie patrí aj bohatá nádielka pamäte, ktorou sa nový Note9 radí k absolútnej špičke na trhu a väčšinu konkurencie tu dokonca predbieha.

1 TB dát vo vrecku? Žiaden problém

Samsung Galaxy Note9 je prvým smartfónom kórejského výrobcu a vôbec jedným z prvých modelov na svete, ktoré prichádzajú na trh vo verzii s obrovským úložiskom s kapacitou 512 GB. To je hodnota, ktorá prevyšuje množstvo súčasných bežne predávaných počítačov. Kým 64 GB vnútornej pamäte je pri vlajkových lodiach absolútnym štandardom, čoraz častejšie sa stretávame so smartfónmi so 128GB pamäťou. Posunúť tento parameter na štvornásobnú hodnotu sa však neodváži ktokoľvek. Samsung však nechcel nechať nič na náhodu a svojim najnáročnejším zákazníkom ponúka Note9 aj s pol-terabajtovou pamäťou.

To však ešte nie je všetko. Hoci 512 GB bude zrejme dosť aj pre tých naozaj najnáročnejších používateľov, mnohí z nich preferujú možnosť využívania pamäťovej karty napríklad na ukladanie fotografií, videí či iných veľkých súborov. Samsung vyhovel aj im a Note9 tak ponúka slot na microSD kartu, ktorý pojme ďalších 512 GB. Dokopy tak môžete vo vrecku nosiť celý 1 TB údajov.

512GB vnútornou pamäťou pritom disponuje špeciálna Crown edícia smartfónu, no aj štandardný model bude vyhovovať drvivej väčšine náročných používateľov. Ten totiž ponúka 128 GB vnútornej pamäte, čo je až dvojnásobný nárast oproti predchádzajúcej generácii, a to za nezmenenú cenu. Čo je ešte dôležitejšie, aj tento model má rovnaký slot na microSD pamäťové karty s kapacitou do 512 GB, a tak sa už naozaj nikdy nebudete musieť báť toho, že by vám v telefóne došlo úložné miesto.

6/8 GB RAM pre najnáročnejší multitasking

Okrem veľkého úložiska disponuje Samsung Galaxy Note9 aj viac než dostatočnou RAM. V základnej verzii ponúka 6 GB, vo verzii Crown až 8 GB. To sú už hodnoty, ktoré patria k tým najlepším na trhu a zabezpečujú plynulý a ničím nerušený používateľský zážitok.

RAM v telefóne je rýchla a umožní vám naozaj svižnú prácu so všetkými aplikáciami a súbormi, ktoré v nej budú dočasne uložené. Čo je ale ešte dôležitejšie, jej kapacita je viac než dostatočná. Práve Samsung Galaxy Note9 je pritom telefónom, ktorý dokáže túto pamäť využiť naplno.

Ide totiž o jeden z najlepších multitaskingových smartfónov na trhu. Veľký displej telefónu je ideálny aj na prácu s dvomi aplikáciami na jednej obrazovke. Tie môžete spájať do takýchto párov a skratky na tieto páry aplikácií si môžete umiestniť napríklad do bočného panelu. Takto potom môžete spúšťať vaše obľúbené dvojice aplikácií súčasne. Vďaka veľkej kapacite RAM tiež tieto aplikácie ostanú otvorené aj dlho po tom, ako s nimi prestanete pracovať. V skutočnosti tak aj šetríte batériu zariadenia, pretože pri opätovnom spustení sa aplikácia nemusí celá načítavať odznova, čo by znamenalo väčšie nároky na procesor a tým pádom aj väčší odber energie z batérie.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note 9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Displej, ktorý vám vyrazí dych [4. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Nekompromisný výkon na prácu aj na hry [5. časť]

 

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

31.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+