MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Prináša jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Takým je aj fotoaparát, resp. fotoaparáty, ktoré ponúkajú vynikajúce výsledky a praktické softvérové vychytávky.

Spoľahlivý hardvér s jedinečnými vlastnosťami

Samsung Galaxy Note9 prichádza s vynikajúcim osvedčeným fotoaparátom, teda hneď s niekoľkými. Vzadu nájdeme duálny snímač s rozlíšením 12+12 MP, vpredu nechýba 8MP selfie kamera. Tá je výnimočná svojou svetelnosťou f/1.7, ako aj veľkými 1.22µm pixelmi. Najväčšmi však poteší autofocus, ktorý spraví aj z vašich selfie skutočne kvalitné fotografie.

Vzadu však toho nájdeme ešte viac. Hlavný snímač ponúka premenlivú clonu f/1.5-f/2.4, ktorá zabezpečí dokonale jasné fotografie v horších svetelných podmienkach a zároveň krásne ostré zábery počas jasných dní. Funkcia dual-pixel PDAF sa zasa postará o extrémne rýchle a presné zaostrovanie. Nechýba optická stabilizácia (OIS), ktorá zabráni rozmazaným fotografiám či roztrasenému videu.

Sekundárny 12MP fotoaparát prináša má objektív s ekvivalentom 52mm a oproti 26mm hlavnému fotoaparátu tak prináša 2-násobný bezstratový zoom. Aby toho ale nebolo málo, aj tento objektív má vlastnú optickú stabilizáciu, ktorá vám pomôže dosiahnuť vysokú ostrosť aj pri priblížených záberoch.

Softvér s umelou inteligenciou

Najväčšou novinkou vo fotoaparáte smartfónu Samsung Galaxy Note9 je však použitý softvér. Ten po novom funguje s umelou inteligenciou, ktorá vám pomôže spraviť tie najkrajšie fotografie. Umelá inteligencia pritom funguje na niekoľkých úrovniach. Sama rozozná objekty, resp. scény, ktoré fotografujete a na základe toho upraví nastavenia fotoaparátu pre čo najoptimálnejšie hodnoty. Telefón napríklad rozpozná jedlo, portréty, kvety, zvieratá, krajinky, zeleň, stromy, oblohu, hory, pláže, vodopády, sneh a mnohé ďalšie. Už sa tak nestane, že pri fotení krajinky budú farby nevýrazné alebo váš telefón nezvládne spraviť ostrú fotku vášmu domácemu zvieratku.

Okrem toho je ale fotoaparát v Samsung Galaxy Note9 vybavený aj detekciou chýb pri fotení. Fotoaparát sám rozozná napríklad to, keď má osoba na fotke zavreté oči, ale aj to, keď je fotografia rozmazaná, je na nej príliš silné protisvetlo alebo máte zašpinenú šošovku. Na tieto nedostatky vás telefón upozorní a ponúkne vám možnosť zachytiť fotografiu ešte raz, aby ste o cennú spomienku neprišli kvôli chybe, ktorej bolo možné predísť alebo ju ďalšou fotografiou jednoducho napraviť. Vďaka tomu ľahko zistíte, či mal niekto na skupinovej fotografii privreté oči a môžete spraviť rýchly reparát. Tiež sa vám nestane, že fotíte dôležitú rodinnú oslavu alebo svadbu a o dobré zábery prídete iba kvôli tomu, že ste mali zašpinený objektív alebo ste si v tom zhone nevšimli, že sú niektoré zábery rozmazané. Na všetky tieto nedostatky vás včas upozorní fotoaparát v Samsung Galaxy Note9.

Softvér v telefóne sa postará aj o šikovné využitie dvoch objektívov. Funkcia Dynamické zaostrenie vám umožní zachytiť portréty alebo ďalšie fotografie s rozmazaným pozadím, pričom intenzitu tohto efektu si môžete nastaviť priamo počas fotenia. Okrem toho ju však môžete dodatočne zmeniť aj potom, ako bola fotka spravená.

Video v 4K či v super-spomalenom režime

Samsung Galaxy Note9 poteší aj všetkých tých, ktorí so svojím telefón radi točia videá. K dispozícii je možnosť natáčať až 4K video s frekvenciou 60 fps, čo zabezpečuje nie len extrémne vysoké rozlíšenie, ale aj vynikajúcu plynulosť záberov. Výsledné videá tak ponúkajú fantastickú úroveň detailov, ale aj skvelé podanie farieb a vďaka extrémne rýchlemu zaostrovaniu vynikne na videu vždy to, čo budete chcieť vy.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Okrem toho ale telefón zvláda aj natáčanie extrémne spomalených, tzv. Super Slow-Motion videí s frekvenciou až 960 fps. Vďaka tomu je možné zachytiť pohyb s výnimočným spomalením a odhaliť tak niektoré detaily, ktoré by ste voľným okom nikdy nemali šancu zachytiť.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note 9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Displej, ktorý vám vyrazí dych [4. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Nekompromisný výkon na prácu aj na hry [5. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Viac pamäte ako v počítači [6. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

4.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+