MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Skvelým vylepšením prešiel aj režim DeX, pre aktiváciu ktorého teraz potrebujete iba jeden bežný kábel.

Odteraz stačí iba jeden kábel

Rozhranie Samsung DeX funguje už niekoľko generácií zariadení Galaxy, no Samsung Galaxy Note9 so sebou prináša výrazne prepracovaný zážitok. Až doteraz bolo nutné pre prepojenie telefónu s monitorom a spustenie desktopového režimu použitie dokovacej stanice. Teraz vám však stačí klasický USB kábel, ktorý bude mať na druhom konci HDMI alebo inú koncovku potrebnú pre prepojenie s monitorom.

Vďaka tomu je používanie režimu DeX oveľa jednoduchšie. Nemusíte so sebou nosiť žiaden dok, stačí jednoduchý kábel či dokonca redukcia s HDMI na USB-C, keďže klasický HDMI kábel nájdete na každom pracovnom stole či v každej konferenčnej miestnosti.

Ďalšou veľkou výhodou, ktorú pri používaní určite oceníte, je možnosť používať telefón priamo počas prepojenia do režimu DeX. Môžete tak mať napríklad v režime DeX spustenú prezentáciu alebo video a popritom hľadať zaujímavé informácie na displeji vášho telefónu. Ten je možné použiť aj ako touchpad či dokonca klávesnicu, a tak pre používanie režimu DeX nemusíte mať so sebou nutne myš a hardvérovú klávesnicu.

Všetky súčasné finty zostávajú

Nová generácia DeX tak so sebou prináša oveľa väčšiu dávku flexibility a využiteľnosti. To ale neznamená, že doterajšie funkcie zmizli. Práve naopak – ak ste boli zvyknutí na pripájanie telefónu k monitoru, myši a klávesnici a takéto vytvorenie plnohodnotného desktopového prostredia, presne to získate aj s novým Samsung Galaxy Note9. Výhodou bude pre vás ale to, že už viac nebudete potrebovať prvú alebo druhú generáciu stanice DeX, postačí vám spomínaný kábel alebo redukcia. Samotné rozhranie je ale rovnako praktické – nájdete tu množstvo optimalizovaných aplikácií, ktoré sa po prepojení s monitorom automaticky prepnú do desktopového režimu a sú prispôsobené ovládaniu myšou a klávesnicou.

Obrovskou výhodou platformy DeX je tiež skvelá podpora vývojárov tretích strán, ktorí pre DeX vytvárajú fantastické aplikácie a utility. Vďaka tým môžete prostredie systému ešte výrazne vylepšiť a pridať sem funkcie, na ktoré ste zvyknutí z klasických desktopových operačných systémov. Môžete si tak zjednodušiť interakciu s oknami a priečinkami a ešte viac zefektívniť prácu v režime DeX.

A čo vtedy, keď máte doma niektorú z dokovacích staníc minulých generácií? Určite vás poteší, že aj tie môžete bez problémov využiť s novým Note9. Hoci telefón to nepotrebuje a vďaka pokročilému systému chladenia kvapalinou zvládne DeX napájať aj prostredníctvom kábla, stále môžete využiť aj dokovaciu stanicu. S tou máte výhodu najmä vo väčšom množstve dostupných portov, do ktorých môžete pripojiť jednoducho aj káblové periférie. Ak ale starší DeX doma nemáte, stále vám postačí iba jeden kábel.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note 9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Displej, ktorý vám vyrazí dych [4. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Nekompromisný výkon na prácu aj na hry [5. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Viac pamäte ako v počítači [6. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Inteligentný fotoaparát pre najnáročnejších [7. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Najlepší S Pen v histórii [8. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

7.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+