MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. K nim patrí aj spoľahlivé zabezpečenie vášho zariadenia a údajov v ňom pokročilými metódami a biometrickými prvkami.

Odtlačok, dúhovka aj tvár

Nie je to tak dávno, čo sme mohli mať telefón zabezpečený iba PIN kódom, heslom či nakreslením vzoru na obrazovke. Tie časy sú už dávno preč a dnes už je skener odtlačkov prstov štandardnou výbavou väčšiny nových smartfónov. Samsung však biometrické zabezpečenie posúva na novú úroveň hneď niekoľkými modernými bezpečnostnými prvkami.

V prvom rade ale nesmieme zabudnúť ani na samotný skener odtlačkov. Ten je umiestnený na praktickom mieste vzadu pod fotoaparátmi a prstom naň tak pohodlne dočiahnete či už pri vyberaní telefónu z vrecka nohavíc alebo z kabelky. Okrem toho skener obsahuje aj šikovnú funkciu, vďaka ktorej je možné gestom potiahnutia zhora nadol vysunúť notifikačnú lištu a opačným gestom ju zasa skryť.

Tu ale biometrické zabezpečenie smartfónu Samsung Galaxy Note9 ani náhodou nekončí. Telefón totiž obsahuje aj v tejto generácii pokročilý skener očných dúhoviek. Táto technológia vám umožní odblokovať telefón bez toho, aby ste sa museli dotknúť skeneru, stačí jednoduchý pohľad. Zároveň ide o veľmi bezpečné riešenie, takže sa nebudete musieť báť, že by ho niekto mohol jednoducho obísť.

Okrem toho ale telefón obsahuje aj celkový skener tváre. Táto možnosť je pri odomykaní rýchlejšia ako v prípade skeneru dúhoviek, no toto riešenie zasa poskytuje vyššiu úroveň zabezpečenia. Ideálnou kombináciou týchto dvoch prvkov je Smart skener, ktorý kombinuje skenovanie tváre so skenovaním dúhoviek. Telefón tak máte dostatočne zabezpečený a zároveň je odblokovanie rýchle a pohodlné.

Zabezpečený priečinok a Samsung Knox sa postarajú o bezpečnosť údajov v telefóne

Samsung okrem toho ponúka aj niekoľko softvérových nástrojov, pomocou ktorých si môžete dodatočne zvýšiť úroveň zabezpečenia priamo v softvéri. Pomôže vám v tom Zabezpečený priečinok. Ide o miesto v telefóne, do ktorého je potrebné prihlásiť sa overením vašej totožnosti, pričom znovu môžete využiť klasické zabezpečovacie prvky ako PIN kód, no zároveň sem získate prístup aj pomocou biometrického odblokovania skenovaním dúhoviek oka.

Vo vnútri Zabezpečeného priečinku potom nájdete špeciálne verzie niektorých aplikácií, ku ktorým budete mať prístup iba vy. Tu si môžete ukladať chúlostivé fotografie, kontakty, udalosti v kalendári, poznámky, ale aj celé súbory či dokonca aplikácie. Zabezpečený priečinok je jednoducho miesto, ku ktorému budete mať prístup iba vy, a to aj v prípade, že telefón niekomu požičiate.

Samozrejme, Samsung Galaxy Note9 disponuje aj funkciou Samsung Knox. Tá poslúži najmä v prípadoch, keď telefón využívate na prácu s citlivými pracovnými dokumentami. Firmy tak majú k dispozícii komplexné riešenie na správu bezpečnostného prístupu k týmto súborom aj z mobilného zariadenia, ktoré je inak využívané aj na súkromné účely.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

 

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

28.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+