MojAndroid

Aplikácia 8pen je jedna z tých, ktoré si buď zamilujete alebo ju hneď vymažete. Je to alternatívna klávesnica pre váš Android. Klávesnicu tvorí malý čierny kruh v strede, z ktorého vedú 4 farebné čiary v tvare X s písmenami okolo nich. Súčasťou aplikácie je krátky tutoriál, v ktorom je vysvetlené ako sa “klávesnica” používa.

Princíp je celkom jednoduchý – každý znak je reprezentovaný určitým ťahom prsta, ktorý  začína v čiernom kruhu. Potom treba vyjsť medzi dvoma farebnými čiarami, na ktorých je písmeno, ktoré chceme napísať. Ďalej treba opísať oblúk v smere alebo protismeru hodinových ručičiek, ktorý pretne farebnú čiaru, na ktorej leží písmeno, ktoré chceme napísať. Pri každej farebnej čiare sú znaky. Oblúkom musíme preťať toľko farebných čiar, koľké písmeno od stredu kruhu chceme napísať. Nakoniec sa treba prstom vrátiť naspäť do stredu. Znie to zložito, ale dá sa na to rýchlo zvyknúť.

Aplikácia je zadarmo a beží na Androide 1.6 a vyššie. Stiahnuť sa dá z Android Marketu, AppBrain alebo pomocou QR kódu. Dajte nám vedieť ako sa vám aplikácia páči a ako dlho vám s ňou vydržala trpezlivosť.

Toto video by vám mohlo pomôcť začať:

30.11.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+