MojAndroid

V seriáli 8 dní s Galaxy S8 vám do detailov predstavíme novinky Samsung Galaxy S8,  Samsung Galaxy S8+ a všetky funkcie a vlastnosti, ktoré ponúkajú. Mnohí hovoria, že ide o najlepšie vybavené Android smartfóny súčasnosti, a tak vám ich chceme priblížiť touto sériou článkov. V minulej časti sme predstavili fotoaparát v Galaxy S8 a S8+. Dnes vám povieme viac o možnostiach pripojenia a o mobilných sieťach, ktoré podporuje Samsung Galaxy S8 a S8+.

Seriál 8 dní s Galaxy S8:

  1. časť: 8 dní s Galaxy S8: Konštrukcia a snímače. Čo všetko ponúka novinka od Samsungu?
  2. časť: 8 dní s Galaxy S8: Infinity displej a jeho funkcie – opäť najlepší na trhu
  3. časť: 8 dní s Galaxy S8: Výkon, ktorý mu môžu závidieť
  4. časť: 8 dní s Galaxy S8: Samsung Experience je skutočným zážitkom
  5. časť: 8 dní s Galaxy S8: Desktopový režim Samsung DeX
  6. časť: 8 dní s Galaxy S8: Jeden z TOP fotomobilov na trhu
  7. časť: 8 dní s Galaxy S8: Pripojenie a mobilné siete 

Batéria so solídnou výdržou

Samsung sa rozhodol, že si dá pri výrobe modelov Samsung Galaxy S8 a S8+ záležať najmä na dizajne, a tak tieto zariadenia ponúkajú konštrukciu hrubú len 8, respektíve 8,1 mm. Aj napriek tomu sa ale výrobcovi podarilo umiestniť do tak úzkej konštrukcie batérie, ktoré vám zaručia pohodlne dlhú výdrž na jedno nabitie.

Samsung Galaxy S8+ 15

Samsung Galaxy S8 ponúka Li-Ion batériu s kapacitou 3000 mAh. Papierovo ide o priemernú hodnotu, no tým sa netreba nechať zmýliť. Výdrž na jedno nabitie je bez problémov jeden celý deň, pričom displej môže svietiť aj viac ako 3 hodiny. Bežný používateľ tak ešte dlhú dobu nepocíti potrebu nabíjať svoje zariadenie aj počas dňa.

Väčší z dvojice nových smartfónov – Samsung Galaxy S8+ – ponúka batériu s kapacitou až 3500 mAh. Väčšia batéria však musí “živiť” aj väčší displej, a tak je výdrž týchto zariadení takmer rovnaká. Aj v prípade Galaxy S8+ však platí, že bežný používateľ vydrží na jedno nabitie fungovať od rána do večera bez toho, aby dal smartfón cez deň nabíjať. Aj keby však nastala taká situácia, nebude mať problém. Galaxy S8 a S8+ totižto ponúkajú rýchle nabíjanie Quick Charge 2.0.

Rýchle nabíjanie

Samsung Galaxy S8 a S8+ ponúkajú podporu pre rýchle nabíjanie, ktoré nesie označenie Quick Charge 2.0. Ide teda priamo o technológiu nabíjania od spoločnosti Qualcomm. Jej výhodou je nabitie batérie z 0 na 100% za menej ako 1 a pol hodiny, pričom prvých niekoľko desiatok percent nabijete naozaj rýchlo. Za 15-20 minút nabíjania sa batéria nabije natoľko, že zariadenie môžete následne používať ďalších 4-5 hodín.

O káblové nabíjanie sa stará obojsmerný konektor USB 3.1 Type-C. Aby ste využili naplno možnosti a potenciál nabíjania, rozhodne vám odporúčame používať originálny adaptér Samsung, ktorý ste získali v balení.

Bezdrôtové nabíjanie

Veľkou výhodou pre veľmi produktívnych používateľov je aj podpora bezdrôtového nabíjania. Samsung Galaxy S8 a S8+ podporujú bezdrôtové nabíjanie v štandardoch Qi aj PMA. To znamená, že si ich môžete nabiť na takmer všetkých dostupných bezdrôtových nabíjačkách. Kvôli bezpečnosti a efektívnemu nabíjaniu vám však odporúčame rozhodne bezdrôtovú nabíjačku Samsung, prípadne nabíjačku, ktorá ponúka plnú kompatibilitu s týmito zariadeniami.

Šetriace režimy

Ak patríte medzi používateľov, ktorí z ruky počas dňa nepustia svoj smartfón a batériu vybijú rýchlejšie, než ostatní, máme pre vás dobrú správu. Samsung integroval aj do svojich najnovších zariadení niekoľko šetriacich režimov, ktoré predĺžia výdrž o niekoľko jednotiek až desiatok hodín.

Stredný režim šetrenia ponúka čiastočné vypnutie funkcií s tým, že zariadenie je plne použiteľné. Obmedzí sa napríklad jas displeja, zmení sa rozlíšenie displeja na FHD+ a obmedzí sa výkon procesora aj prenos dát na pozadí. Tým môžete predĺžiť výdrž batérie aj o jeden celý deň.

Samsung Galaxy S8+ screenshot 3

Rozhodne zaujímavejším je však Režim extrémneho šetrenia batérie, ktorý ponúka až niekoľkonásobné predĺženie výdrže tým, že zmení rozlíšenie displeja na HD+, aplikuje na systém tmavú tému a značne obmedzí funkcie zariadenia. Základné funkcie ako hovory, SMS, či prehliadač internetu však zostanú použiteľné. Podobný systém ponúkal Samsung aj v modeli Samsung Galaxy S7 a S7 Edge, no v ich prípade sa zobrazenie zmenilo na monochromatické. To sa v novej generácii vlajkovej lode od Samsungu mení, čo nás aj teší. Tento režim vám ponúka na jedno nabitie extrémnu výdrž batérie na úrovni až okolo 100 hodín, samozrejme v závislosti od toho, ako zariadenie budete využívať.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

22.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+