MojAndroid

Obchod Play je plný zaujímavých aplikácií a vďaka popularite systému Android rôzne zaujímavé tituly neustále pribúdajú. My sa snažíme vyberať tie najzaujímavejšie a prinášať vám o nich informácie každý deň. Okrem skutočne kvalitných titulov ale nájdeme v obchode aj množstvo aplikácií, ktoré iba kopírujú niečo iné a neprinášajú žiadnu pridanú hodnotu. No a potom sú tu ešte aplikácie, ktoré možno aj sú originálne, no hodnotu obchodu Play skôr uberajú. Tu je niekoľko z nich.

I Am Rich

Nemusíte dokonale ovládať angličtinu, aby ste vedeli, že toto nie je žiadna legitímna aplikácia. Hoci má nejakú funkcionalitu, tá pre väčšinu používateľov nebude užitočná. A čo aplikácia I Am Rich vlastne robí? Ukazuje každému, kto vezme váš telefón do ruky, aký ste bohatý. Aj to nie úplne – aplikácia zobrazuje widget, ktorý ukazuje vaše bohatstvo. Pre zvýšenie sumy je potrebné iba klikať na widget a číslo bude ďalej rásť. Aplikácia je zadarmo, no obsahuje aj mikrotransakcie do sumy až 199 EUR. Fascinujúce.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Kitchen Scale

Táto aplikácia o sebe tvrdí, že je skutočne užitočná. Niekoľko stoviek negatívnych hodnotení v obchode Play hovorí o niečom inom. Na prvý pohľad pôsobivý názov Kitchen Scale naznačuje, že pôjde o nejakú formu kuchynskej váhy. Ako ale môže vážiť váš telefón? Tak, že na displeji sa zobrazí plocha, ktorú by mala pokrývať substancia, ktorú na ňu vysypete, s určitou hmotnosťou. Vy si napríklad nastavíte, že potrebujete odvážiť 10 gramov soli a na displeji sa zobrazí plocha, ktorú by takéto množstvo soli malo zakryť. Vy už potom iba sypete soľ, kým plochu nezakryjete. A funguje to? Necháme na vás posúdiť kvalitu tejto aplikácie, no nás nepresvedčilo ani to profesionálne video.

Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Lick the Icicle

V prvom rade – NELÍŽTE CENCÚĽ! Bez ohľadu na to, čo vám táto aplikácia káže robiť, cencúle nie sú na lízanie. Ani tie na displejoch telefónov. Viete, koľko baktérií sa tu nachádza? Veľa. A keby aj cencúľ olížete, alebo sa ho iba dotknete, ako nepriamo naznačuje popis aplikácie Lip the Icicle, vľa tým nedosiahnete. Jednoducho cencúľ postupne zmizne, no ak sa ho budete držať príliš dlho, primrznete. A aká je najlepšia funkcia tejto aplikácie? Časovač, ktorý vám ukáže, ako dlho vám to všetko trvalo.

Lick the Ice 1 Lick the Ice 2

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

TapThat

Aby ste mali prehľad o tom, aké zbytočné aplikácie v obchode Play nájdete, stačí, keď si nainštalujete aplikáciu TapThat. Tá vám umožní… spárovať medzi sebou dve zariadenia prostredníctvom NFC. Na výber máte niekoľko známych osobností či postáv z animovaných seriálov. Viac vám už neprezradíme, no ani vám neodporúčame aplikáciu inštalovať. Píšeme o nej len preto, aby ste vedeli, čo všetko v obchode Play nájdete.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

iBeer

Jednoznačne najpopulárnejšia aplikácia v tomto zozname má cez 50 miliónov stiahnutí v obchode Play a hoci jej využitie skutočne nie je veľmi praktické, aspoň trochu zabaví. Imituje pitie piva, pričom zlatistý nápoj zobrazuje na displeji a využíva senzory zariadenia na to, aby sa nápoj hýbal prirodzene. V priebehu vývoja aplikácie iBeer pribudli aj ďalšie zaujímavé efekty, ktoré sa zobrazia na displeji telefónu, no užitočnosť aplikácie sa ani tak nezlepšila.

Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma

The most useless app ever

Tu už prechádzame k naozaj nesmierne zbytočným aplikáciám. V tomto prípade sa nás ale autor aspoň nesnaží presvedčiť, že aplikácia nahradí kuchynskú váhu. Ide o aplikáciu, ktorá nerobí nič. Má jedno tlačidlo, ktoré môžete stlačiť, no nič sa nestane. Aplikácia ponúka aj widget, ktorý tiež môžete stláčať a ktorý tiež nič nespraví. Jediná funkcia, ktorou sa už vývojári prekonali, je počítadlo zbytočnosti – koľkokrát ste stlačili tlačidlo. Paráda! Názov The most useless app ever tu má naozaj svoje miesto.

most useless app 1 most useless app 2

Pointless Button

Už druhá verzia aplikácie Pointless Button nahradila originálny titul, ktorý už ďalej nie je podporovaný vývojármi. Čo to presne znamená, nevieme, keďže veľkú podporu táto aplikácia nepotrebuje. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, aj tu budete stláčať tlačidlo. Možností je tu ale oveľa viac. Ten, kto bude tlačidlo stláčať najviac, sa stane majstrom. Medzi ďalšie funkcie aplikácie, ako hovorí oficiálny popis, patrí napríklad niekoľko pozadí či reklamy v aplikácii. Čo viac si môžeme od mobilnej aplikácie želať, však?

Verzia: Haunter
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Haunter
Aktuálna cena: Zdarma

A teraz už viete, aké neuveriteľne zbytočné aplikácie sa v obchode Play nachádzajú. A na čo je dobré niečo také vedieť? V podstate na nič, no možno vám to pomôže zachovať si chladnú hlavu, keď si najbližšie nainštalujete nejakú aplikáciu, ktorú budete považovať za zbytočnú. Spomeňte si potom na to, čo robia tieto aplikácie a možno získate iný pohľad na pojem zbytočnosť.

Zdroj: PC Advisor

3.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+