MojAndroid

Nový vlajkový smartfón od spoločnosti CAT nám už viackrát dokázal, že ho môžeme využiť aj pri iných situáciách, ako sme zvyknutí pri smartfónoch konkurencie. Okrem toho, že sa vám nerozbije a že s ním v miestnosti hravo odmeriate kvalitu vzduchu alebo vzdialenosť od akéhokoľvek objektu pomocou merača vzdialenosti ním tiež dokážete identifikovať teplotné úniky cez dvere alebo okná.

CAT S61 totiž obsahuje vysokokvalitnú termokameru, ktorá pochádza od v tomto segmente dobre známej spoločnosti FLIR. Tá bola oproti tej, ktorá bola použitá ešte v predchádzajúcej verzii tohto odolného smartfónu poriadne vylepšená. Funguje za akýchkoľvek svetelných podmienok, pričom vám dokáže zobraziť teplotný rozdiel od -20 až po 400°C. Treba tiež povedať, že táto kamera je poriadne presná, keďže jej odchýlka v meraní činí len zanedbateľný 0,15°C. Za každých okolností teda budete vedieť s týmto telefónom identifikovať, čo má vo vašom okolí akú teplotu.

Možno si myslíte, že by ste takúto funkciu ani veľmi nevyužili, no pravdou je, že termokamera sa v mnohých prípadoch zíde. Skvelo ju využijete napríklad takto na začiatku vykurovacieho obdobia, keď vám môže ušetriť nemalé peniaze. Hravo s ňou totiž identifikujete teplotné úniky pri oknách a dverách. Poriadne rýchlo tak zistíte, či v zimných mesiacoch nevyhadzujete peniaze za útulné teplo domova len tak von oknom či dverami. Termokameru v smartfóne CAT S61 môžu bez váhania využiť aj kontrolóri na stavbách, ktorí dohliadajú na to, aby bolo všetko v súlade s kostolným poriadkom.

Treba tiež povedať, že FLIR kamera vám premietne teplotnú mapu okolia nielen v reálnom čase, ale môžete si ňou tiež zaznamenať video alebo vytvoriť fotografiu. Ak teda nebudete vedieť či je teplotný únik vo vašej domácnosti potrebné riešiť, jednoducho pošlete video, respektíve fotografiu, niekomu skúsenejšiemu a ten vám následne poradí. No a nakoniec za zmienku tiež stojí možnosť zmeny zobrazovacieho režimu. Tých je k dispozícii niekoľko, pričom každý využijete v inej situácii. Zaujímavé je napríklad nočné zobrazenie alebo zobrazenie najstudenejších či najhorúcejších miest.

Seriál s CAT S61

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou CAT.

9.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+