MojAndroid

Aj keď dnes na Slovensku bežne vo väčších mestách využívame mobilné siete 5. generácie, tak stále sú oblasti, kde nie je dostupná. V Južnej Kórei sú však na tom s pokrytím podstatne lepšie a v pondelok táto krajina oznámila, že v roku 2028 spustí svoju vlastnú 6G sieť. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Južná Kórea chce byť lídrom vo vývoji 6G sietí

Plán spustenia vlastnej 6G siete oznámilo kórejské Ministerstvo vedy a informačných technológií. Juhokórejská vláda by mala podľa ministerstva stimulmi motivovať miestne technologické spoločnosti. Finančne ich podporí k výrobe materiálov, komponentov a zariadení pre rozvoj prvej 6G siete. Plánuje tiež posilniť dodávateľský reťazec na jej podporu.

6G pripojenie
6G siete sa dočkáme už onedlho | Zdroj: Pexels.com

Celý projekt má na základe už prebiehajúcej štúdie rozpočet 625,3 miliardy wonov, čo je v prepočte 451 miliónov eur. Jeho cieľom je urobiť z Južnej Kórei lídra v mobilných sieťach 6. generácie. Juhokórejská vláda dúfa, že medzi konkurenciou vďaka tomu dokáže získať minimálne 30 % a viac z celkových patentov na 6G siete.

Južná Kórea je momentálne 4. najväčšou ázijskou ekonomikou a v roku 2022 držala 25,9 % patentov na 5G siete (v prípade Číny je to  26,8 %). Podľa Zhanga Yongtaa, zástupcu generálneho riaditeľa Ericsson China Technology Department, by mala rýchlosť 6G sieti ešte viac prepojiť virtuálnu realitu s tou skutočnou. 6G sieť podľa neho prinesie holografickú komunikáciu zo sci-fi filmov do reality.

Náš tip
Prichádza komentovanie GIF-mi. Instagram predstavuje nové funkcie
21.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+