MojAndroid

Nie je tomu až tak dávno, keď takmer celý technologický svet žasol nad legendárnym smartfónom Nokia 808 PureView. Ten priniesol do mobilnej fotografie dovtedy nevídanú kvalitu a ohromné rozlíšenie 41 MP. Od roku 2012, keď bol tento telefón oficiálne predstavený, bolo vytvorených množstvo fotografických snímačov, no len zopár z nich dokázalo toto rozlíšenie prekonať.

Čím viac Megapixelov, tým viac Ad*das

Navyše, doposiaľ sa vždy jednalo len o menšiu evolúciu, ako to je napríklad v prípade snímača Sony IMX586. Ten je schopný vytvoriť fotografiu s rozlíšením 48 MP. Podľa najnovších informácií sa však čoskoro dočkáme smartfónu, ktorý sa v maximálnom rozlíšení fotografie stane novým kráľom. Bude ním zariadenie od spoločnosti Realme, ktorá sa zameriava najmä na Indický trh. Táto pre mnohých ľudí neznáma značka patrí pod čínske Oppo. Konkrétny názov daného modelu známy zatiaľ nie je, no isté je, že sa ho dočkáme v najbližších týždňoch.

Útočiť bude na tých najlepších

Oznámil to samotný CEO spoločnosti, Madhav Sheth, ktorý na sa na twitteri v krátkosti rozhovoril o nadchádzajúcej novinke. Vo svojom príspevku ju označil za “premium killer“, čo možeme chápať tak, že tento telefón bude svojou výbavou útočiť na najlepšie vybavenú konkurenciu. K tomu však môžeme očakávať aj atraktívnu cenovku, ktorá je hlavným lákadlom Realme smartfónov. Tentoraz to však bude trochu inak. Hlavným lákadlom má byť totiž 64 MP snímač GW1 od Samsungu.

Ten disponuje veľkým 1/1,72″ senzorom a pixelmi s veľkosťou 1,6 µm. Tweet od riaditeľa spoločnosti Realme obsahoval aj informáciu o tom, že tento snímač má produkovať zábery plné detailov, ako aj skvelé snímky v horších svetelných podmienkach. No a nezabudlo sa ani na názornú ukážku jeho schopností. Daná fotografia vyzerá skutočne kvalitne, pričom okrem množstva detailov zaujme aj ostrosťou a veľmi dobrým dynamickým rozsahom. Záber obsahuje aj vodoznak, ktorý nám poskytol ďalšie informácie o hlavnom fotoaparáte.

Zložený má byť zo štyroch senzorov, ktoré budú s veľkou pravdepodobnosťou disponovať rôznymi ohniskovými vzdialenosťami. Viac však o tomto zariadení zatiaľ známe nie je. Isté ale je, že sa najskôr dostane do Indie a až neskôr do ďalších kútov sveta.

24.6.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+