MojAndroid

Téma najmodernejšieho mobilného 5G pripojenia, v spojitosti s rôznymi nereálnymi scenármi, ako napríklad koronavírusom, úhynom zvierat či ďalšími katastrofickými scenármi je dnes pomerne často spomínanou.

Nedávne správy hovoria o úmrtiach vtákov v Holandsku, ktoré sú podľa niektorých zapríčinené práve testovaním vysielačov pre najmodernejšie siete piatej generácie. Nuž, Regulačný úrad prostredníctvom svojej facebookovej stránky hlási, že ide o ďalší hoax a netreba tomu veriť. Navyše, situácia sa stala pred množstvom mesiacov.

Smrť viacerých škorcov má iný pôvod

V holandskom mestečku Haag boli nájdené mŕtve telá škorcov. Tie boli preskúmané vedcami z Bioveterinárneho výskumného ústavu univerzity vo Wageningene. Podrobná analýza tiel odhalila vnútorné krvácanie živočíchov. To znamená, že kŕdeľ vtákov musel do niečoho veľmi veľkou silou naraziť, či už do konárov stromov, na zem, alebo do seba navzájom.

5g testy zabili vtákov hoax

Dôvodom môže byť dezorientovanosť kvôli prítomnosti dravca a následná panika. Ďalším zaujímavým faktom je, že v čase úmrtia niekoľkých vtákov nedošlo k žiadnemu testovaniu novej mobilnej siete, čiže táto teórie môže byť kompletne vyvrátená.

K úmrtiu vtáctva došlo dávno po teste

Za zmienku stojí, že konkrétne v Haagu spomínaný test prebehol v roku 2018. Ten sa konal takmer pol roka pred spomínaným incidentom úhynu operencov. Takže informácia o tom, že vysielač týchto vtákov zabil nie je len hlúpa, ale aj totálne klamlivá.

Prosíme, aby ste podobným veciam v spojitosti s extrémne škodlivými účinkami sietí piatej generácie neverili. Ak by predsa mali nejaký dopad na človeka, zvieratá a všeobecne na okolie, daný vysielač by sa do obehu ani len nedostal.

Jedincov, ktorí veria, že vysielače pre siete piatej generácie škoda takmer všetkému naokolo stále pribúda. Mnohí z nich sa nanešťastie preto rozhodujú 5G vysielače znehodnocovať. Existuje pritom extrémne množstvo článok, ktoré tieto teórie jasne vyvracajú.

27.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+