MojAndroid

5G sieť je v mobilnom svete momentálne jednou z najdôležitejších tém. Na Slovensku sme mali prvú testovaciu prevádzku už v roku 2019, teraz naši operátori bežne ponúkajú pokrytie pre viac ako 30 % obyvateľstva a neustále sa to zlepšuje. V svete zažíva najnovšia mobilná sieť taktiež veľký boom. Téme sa venoval portál silicon.co.uk.

5G pokrytie sa zvýšilo až o 76 percent

V roku 2022 sa celosvetové pokrytie 5G sieťou v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšilo až o 76 percent. Momentálne je dostupná už pre viac ako 1 miliardu ľudí na celej Zemi. A bude to neustále stúpať, najnovšie predpovede hovoria o tom, že v roku 2027 bude môcť 5G používať až 5,9 miliardy ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

5G sa stala sieťou, ktorá sa v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami mobilného pripojenia šíri najrýchlejšie. Len v minulom roku získalo k sieti prístup viac ako 455 miliónov ľudí. Lídrom v pokrývaní je Severná Amerika, kde pokrytie predstavuje momentálne približne 32 percent populácie.

Na druhú stranu, očakáva sa, že 4G sieť zostane silná v Latinskej Amerike. Konektivita a najmä mobilné pripojenie je kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje to, ako ľudia žijú, študujú a riešia biznis. Práve LTE a 5G siete umožňujú túto produktivitu posunúť na vyšší level.

Náš tip
5G na Slovensku: Všetko, čo potrebujete vedieť
4.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+