MojAndroid

Pôvodný plán pre príchod 5G mobilnej siete bol rok 2020. Najnovšie informácie smerujúce zo skupiny 5G NR (New Radio) však poukazujú na predstavenie tejto novej technológie už v roku 2019. Súčasťou 5G NR sú spoločnosti ako AT&T, Qualcomm, Sprint, Intel či Deutsche Telekom.

Náš tip
Ericsson a Orange spájajú sily pre rozvoj 5G

Samostatnou zložkou je mobilný operátor Verizon, ktorý prinesie vlastné 5G štandardy. Mobilný internet pomocou 5G štandardu prinesie až 100-násobnú rýchlosť oproti súčasnému 4G/LTE pripojeniu. To má priniesť omnoho viac komfortu a používateľského zážitku aj v prípade AR/VR headsetov.

5G-siet-titulka-operatori

Takisto spoločnosť Qualcomm predstavila nový čip, ktorý bude podporovať súčasne siete 5G, 4G, 3G či 2G. Tento kúsok má byť k dispozícii už v prvých zariadeniach podporujúcich 5G štandardy v roku 2019.

Náš tip
Do roku 2022 bude na svete až pol miliardy 5G pripojení

Už v októbri minulého roka spoločnosť Qualcomm predstavila Snapdragon X50 5G modem, ktorý zvládne teoretickú rýchlosť sťahovania až 5 Gbps. Napomôcť má tiež schopnosť pripojenia k 5G a 4G pripojeniu v rovnakom čase. Qualcomm zatiaľ neoznámil kedy presne svoje čipy podporujúce 5G vypustí, no očakáva, že prvé smartfóny s takto rýchlym internetom prídu práve v priebehu roka 2019.

Zdroj: phonearena

28.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+