MojAndroid

Pokiaľ nepatríte k vyberavým jedincom, aj dnes si môžete zakúpiť smartfón, ktorý podporuje najmodernejšie 5G pripojenie. Pre mnohých však takéto modely nebudú vyhovovať, pretože žiaden doposiaľ predstavený model nepodporuje 5G na oboch SIM kartách. Podľa webu Engadget sa to však môže začiatkom roka 2020 zmeniť.

5G pre dve SIM na smartfónoch

Mnoho ľudí v dnešnej dobe využíva v jednom telefóne dvojicu SIM kariet. Či už je to preto, že jednu používajú ako svoju osobnú a druhú ako pracovnú. Alebo jednu majú ako primárnu na telefonáty, SMS a druhá je využívaná napríklad na mobilné dáta. Zatiaľ neexistuje možnosť vloženia druhej SIM, ktorá podporuje 5G.

mediatek dimensity 1000 5G čipset

Spoločnosť MediaTek, ktorá je známa výrobou procesorov pre mobilné telefóny iba nedávno predstavila svoj nový čipset, ktorý nesie pomenovanie Dimensity 1000. Ten je známy ako svetovo prvý čipset, ktorý podporuje 5G sieť na obidvoch SIM kartách. Pripojenia pritom nemajú byť nijako rýchlostne obmedzované.

Skvelá prenosová rýchlosť

MediaTek tvrdí, že novinka má podporovať sťahovanie dát cez 5G sieť o maximálnej rýchlosti 4,7 gigabitov za sekundu, pričom nahrávanie má mať rýchlosť až 2,5 gigabitov za sekundu, pokiaľ ide o sub-6GHz 5G siete. Čipu nechýba ani podpora pre najmodernejšie sieťové technológie, ako Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1+.

Nemá chýbať ani solídny výkon

Procesor je taktiež veľmi výkonný. Dimensity 1000 disponuje štyrmi výkonnými Cortex-A77 jadrami a ďalšou štvoricou úspornejších Cortex-A55 jadier. V dnešnej dobe nesmie chýbať ani integrovaná jednotka na riešenie úloh pomocou umelej inteligencie. Tento čip by sme mali vidieť v prvých smartfónoch práve začiatkom budúceho roka.

Nie je síce isté, či sa výrobcovia rozhodnú pre integráciu duálneho slotu pre dve 5G SIM karty, no v každom prípade ich bude samotný čipset podporovať, čo je najdôležitejšie. Sme teda zvedaví, ktorý výrobca smartfónov tak učiní ako prvý na svete.

Náš tip
MediaTek Helio G90 a G90T: Nové čipsety pre lacnejšie herné smartfóny

2.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+