MojAndroid

Na Slovensku vzniká množstvo skvelých nápadov mladých talentovaných ľudí. Tí však veľmi často odchádzajú do zahraničia realizovať svoje projekty. Aby nápady, ktoré môžu zmeniť svet ostali na Slovensku aj realizované, spojili svoje sily Michal Štencl, zakladateľ a CEO spoločnosti Sygic, Lucia Šicková a Šimon Šicko, spoluzakladatelia Pixel Federation, riaditeľ neziskovej organizácie Leaf, Branislav Kleskeň a Peter Čerešník, zástupca spoločnosti HubHub. Spoločne chcú odovzdať svoje skúsenosti a vedomosti, a pripraviť tak mladých ľudí na úspešný biznis, od samotného nápadu, až po jeho úspešné uvedenie na trh.

Projekt Butterfly Efect chce pripraviť mladých na éru digitálneho biznisu

Všetky spomínané faktory dali priestor vzniku projektu Butterfly Efect. Jeho cieľom je pripraviť mladých ľudí na éru digitálneho biznisu. Pilotný program Butterfly Effect privíta prvých 40 študentov už v januári 2018, zameraný bude na mobilné aplikácie a hry. Prihlasovanie mladých ľudí s odhodlaním vytvoriť úspešné aplikácie a hry sa spustilo v týchto dňoch prostredníctvom elektronickej prihlášky na stránke butterflyeffect.sk.

“HubHub nie je spojený s miestom. Je spojený s nápadmi a myšlienkami. Našim cieľom je pracovať s talentovanými ľuďmi, vytvárať príležitosti pre rast a využívať potenciál, ktorý doma máme. Som preto veľmi rád, že sme súčasťou tohto projektu už od samotného začiatku” hovorí Peter Čerešník, zástupca spoločnosti HubHub.

Motivácia, úroveň znalostí, osobnostné predpoklady a chuť

O prijatí rozhoduje najmä motivácia uchádzačov, úroveň znalostí v danom odbore, osobnostné predpoklady a chuť pracovať na sebe. Do programu sa môže zapojiť študent či človek s praxou v jednej z troch hlavných disciplín: grafický dizajn, programovanie a obchod.

V priebehu 5 mesiacov budú študenti pracovať v tímoch zložených z 5 až 8 členov na tvorbe vlastnej aplikácie či hry. 80 % času strávia prácou na danom projekte za prítomnosti mentorov zo Sygicu, Pixel Federation, a ďalších globálnych firiem a startupov. 20 % bude venovaných lekciám a workshopom.

„Najdôležitejšou hodnotou spoločnosti je vzdelanie. Vzdelaná spoločnosť sa nemusí báť o svoju budúcnosť. Čím ďalej, tým viac budeme potrebovať pracovať hlavou a menej rukami a ja verím, že svojou malou štipkou pomôže aj Sygic tomuto rozvoju a lepšej budúcnosti pre Slovensko,“ hovorí Michal Štencl, CEO spoločnosti Sygic.

“Keď sme zakladali Pixel Federation, jeden z kľúčových pilierov pre mňa tvorili aktivity v oblasti vzdelávania. Dnes máme skúseností a zároveň aj priestor a potrebu ich dávať ďalej. Záleží nám na tom, aké príležitosti majú mladí ľudia dnes a aké príležitosti v rámci nášho priemyslu poskytuje naša krajina. Butterfly Effect je platforma, ktorej ambíciou je spájať to najlepšie z biznisu s mladými a vzdelávacími inštitúciami,” dopĺňa Lucia Šicková, spoluzakladateľka Pixel Federation.

Tvorcovia veria v pripojenie ďalších skúsených firiem

Tvorcovia veria, že sa po pilotnom ročníku pridajú ďalšie firmy, ktoré majú skúsenosti s globálnym biznisom.

„Butterfly Effect je platforma, teda nie je obmedzená na zakladajúcich členov. Verím, že sa k nám každým ročníkom pridajú ďalšie  spoločnosti  z digitálneho biznisu, vďaka čomu rozšírime náš študijný plán a možnosti pre absolventov programu. Našim cieľom je udržať slovenské talenty na našom trhu a vytvoriť príležitosti pre tých, ktorí sú za hranicami, aby sa vrátili. Platforma im má pomôcť v rozbehnutí zmysluplnej kariéry či vlastných biznisových riešeniach, ktoré koniec koncov pomôžu budovať celý podnikateľský ekosystém,“ uzatvára Branislav Kleskeň, riaditeľ neziskovej organizácie Leaf.

Prvý ročník Butterfly Effectu privíta svojich študentov už 15.1.2018.

 

Zdroj: Tlačová správa

21.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+