MojAndroid

Mobilné technológie hýbu svetom a v skutočnosti ani nepotrebujeme prieskumy k tomu, aby sme si to uvedomili. Najnovší prieskum vo Veľkej Británii ale ukázal, nakoľko sme od týchto zariadení závislí a ako veľmi sme im oddaní. Túžba po novom zariadení je totiž u mnohých z nás väčšia, ako si sami pripustíme a ak vypĺňame anonymný dotazník, môžeme odhaliť, ako sa veci majú v skutočnosti.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge oficiálne predstavené. Naplnili očakávania

Samsung dotaznik 1

To si zrejme povedali aj britskí respondenti, ktorí prekvapili už pri prvej otázke “Chceli by ste radšej nový Galaxy S7, alebo priateľku/priateľa”. Až 54 % opýtaných by uprednostnilo nový telefón, čo je skutočne alarmujúce číslo. Samozrejme, mnohí z opýtaných neprikladali odpovedi dostatočnú dôležitosť, no výsledok je aj tak prinajmenšom zaujímavý.

Samsung dotaznik 2

Ani pri ďalších otázkach by ste možno nechceli staviť na výsledok prieskumu. Na otázku, či by boli respondenti ochotní vzdať sa aktuálneho partnera v prospech nového Galaxy S7, odpovedalo kladne až 22 % opýtaných. Ďalšie otázky sa týkali preferencií používateľov voči niečomu inému, no túžba vlastniť Galaxy S7 prevážila ja tu. Až 65 % opýtaných by uprednostnilo telefón pred vlastnením šteniatka. 83 % respondentov si vybrali novinku od Samsungu v neprospech hoverboardu a 73 % ľudí by uprednostnilo nový smartfón pred doživotným predplatným služby Netflix. Iba v jednej kategórii nezvíťazil telefón – na otázku, či by respondenti uprednostnili nové auto pred novým telefónom, odpovedalo v prospech auta 76 % opýtaných. Takmer jeden zo štyroch opýtaných by ale stále radšej vlastnil nový telefón.

Uznávame, že otázky sú koncipované trochu nešťastne a neberú sa do úvahy ďalšie motivácie a vlastnosti respondentov. V niektorých prípadoch je ale percento odpovedí skutočne neočakávane vysoké v prospech nového telefónu a je zrejme na mieste opýtať sa, kam až sme ochotní zájsť za vytúženou inteligentnou novinkou.

Zdroj: CompareMyMobile via PhoneArena

23.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+