MojAndroid

V našej sérii 50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android vám budeme postupne prinášať tie najzaujímavejšie tituly, ktoré čerpajú výhody toho, keď máte vo svojom zariadení ROOT práva. Takéto aplikácie často prinášajú funkcie a možnosti, ktoré by ste v klasickom Androide alebo v bežných aplikáciách hľadali iba ťažko. Dávajte ale pozor, mnohé z týchto aplikácií majú dostatok funkcií na to, aby ste prostredníctvom nich mohli vykonať v systéme zmeny, ktoré už nebudete vedieť opraviť. Postupujte preto opatrne a vždy podľa inštrukcií. Dnes je tu pre vás tretia časť tejto série.

Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #1
Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #2

Quick Reboot (Root)

Ako prvú si dnes predstavíme aplikáciu z názvom Quick Reboot (Root). Hlavnou úlohou tejto aplikácie je zjednodušiť určité činnosti na vašom rootnutom smartfóne. Ide teda skôr o pomocný nástroj pri práci. Aplikácia ponúka pomerne jednoduchý dizajn a prehľadnosť. Jej základnou funkciou je rýchle spustenie určitých módov, na ktoré zvyčajne potrebujete špeciálne klávesové či softvérové skratky.

Aplikácia ponúka nasledovné skratky :

★ Airplane Mode
★ Refresh
★ Capture screen
★ Lock screen
★ Reboot
★ Hot Reboot
★ Power off
★ Reboot Recovery
★ Reboot SafeMode
★ Reboot Bootloader
★ Reboot DownloadMode


Greenify

Ďalšou v poradí je aplikácia Greenify. Hlavnou funkciou tejto aplikácie je najmä ušetriť energiu vašej batérie. To dosiahne tak, že aplikácie, ktoré dlhšie nepoužívate uspí, a neberú vám tak energiu tým, že bežia neustále na pozadí. V aplikácii si viete nastaviť, o ktoré aplikácie má ísť, prípadne kedy a za akých okolností sa majú uspať. Dôležité je spomenúť, že aplikácia je dostupná aj pre Android zariadenia bez rootu, avšak s obmedzenými funkciami. Takisto je dostupná v obchode Google Play aj spoplatnená verzia s možnosťou podpory vývojárov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 2.3
Aktuálna cena: 1,99 €

Led Music Effect (Rooted)

Táto aplikácia prináša do vašeho rootnutého zariadenia najmä trochu zábavy a spestrenia pri používaní. Led Music Effect využíva vašu notifikačnú LED diódu a pri počúvaní hudby svieti a bliká rôznymi farbami. Zážitok je o to intenzívnejší, ak je váš smartfón vybavený viacerými takýmito LED diódami. Aplikácia dokáže spravovať až 3 LED diódy, pričom oficiálne podporuje aplikácie Google Music či PowerAmp. Pre správne fungovanie aplikácie sa taktiež odporúča využívať vstavaný prehrávač hudby. LED dióda môže takisto blikať pri prichádzajúcich hovoroch či videohovoroch.

Verzia: 2.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Amplify Battery Extender (Root)

Aplikácia Amplify Battery Extender ponúka na rootnutom smartfóne podrobnú kontrolu nad prebúdzaním vašeho smartfónu. Napríklad ak si to vyžaduje nejaká aplikácia alebo upozornenie. Aplikácia monitoruje, kedy a ako dlho ostane váš smartfón prebudený. Všetky tzv. wakelocks a alarmy zobrazuje v prehľadnej ponuke menu. Na farebnej škále od červenej k zelenej zobrazuje, ktoré prebudenia a upozornenia najviac zaťažujú batériu a ktoré najmenej. Dĺžku a frekvenciu prebúdzania smartfónu môžete jednotlivo meniť alebo nechať šetrenie batérie týmto spôsobom na automatický režim, ktorý aplikácia ponúka taktiež.

Verzia: 4.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Titanium Backup

Veľmi veľa používateľov rootnutých Android zariadení rozhodne ocení túto zaujímavú, no najmä užitočnú aplikáciu. Titanium Backup už podľa názvu ponúka podrobné zálohovanie dát a aplikácií vašeho telefónu. Ak teda potrebujete rýchlo a efektívne zálohovať a následne obnoviť dáta, táto aplikácia je pre vás ideálna. Zálohovanie prebieha na SD kartu. Používateľ si môže jednoducho zvoliť, čo a kedy chce zálohovať/obnoviť. Môžu sa zálohovať len aplikácie, len dáta, alebo oboje súčasne. Takisto ponúka možnosť zabezpečiť aplikáciu proti vymazaniu, alebo možnosť zálohovať len určité aplikácie. Titanium Backup ponúka momentálne už aj podporu pre Android 7.0 Nougat Developer Preview 5 (NPD90G).

Verzia: 8.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: 6,49 €
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: 6,49 €

Poznáte aj vy root aplikáciu, ktorá by nemala chýbať v našom seriáli? Napíšte nám jej názov do komentárov pod tento článok a ak bude stáť za to, tak sa určite objaví v ďalšej časti seriálu 50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android!

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+