MojAndroid

V našej sérii 50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android vám budeme postupne prinášať tie najzaujímavejšie tituly, ktoré čerpajú výhody toho, keď máte vo svojom zariadení ROOT práva. Takéto aplikácie často prinášajú funkcie a možnosti, ktoré by ste v klasickom Androide alebo v bežných aplikáciách hľadali iba ťažko. Dávajte ale pozor, mnohé z týchto aplikácií majú dostatok funkcií na to, aby ste prostredníctvom nich mohli vykonať v systéme zmeny, ktoré už nebudete vedieť opraviť. Postupujte preto opatrne a vždy podľa inštrukcií. Dnes je tu pre vás štvrtá časť tejto série.

Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #1
Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #2
Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #3

Wifi Key Recovery

Ako prvú si dnes predstavíme aplikáciu s názvom Wifi Key Recovery. Jej hlavnou funkciou je pomôcť vám v prípade, že zabudnete heslo k vašej wifi sieti. Pomocou root práv vo vašom telefóne dokáže táto aplikácia odhaliť wifi kľúč a pripojiť sa na danú sieť. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako nedovolené, nie je tomu však tak. Aplikácia odhalí len tie siete, na ktoré ste už s daným smartfónom boli pripojený a odhalené heslá ostávajú len vo vašom smartfóne. Ako budete s danými údajmi zaobchádzať je už len na vás, aplikácia však ponúka možnosť zdieľania výsledkov, či ich kopírovanie na SD kartu.

Verzia: 0.0.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.0.8
Aktuálna cena: Zdarma

Rec

Už podľa názvu aplikácie Rec je jasné, že bude zameraná na nahrávanie. Ide konkrétne o nahrávanie obrazovky vašeho Android smartfónu počas akejkoľvek činnosti. Či už ide o fenomenálny kúsok vo vašej obľúbenej hre alebo inú zaujímavosť, táto aplikácia to spoľahlivo zaznamená pre neskoršie prehliadanie či editáciu. V ponuke je taktiež záznam zvuku pomocou mikrofónu zapojeného do 3,5mm jacku a možnosť zobrazenia vašich dotykov na obrazovke. Trochu zábavnou funkciou je zastavenie nahrávania zatrasením vášho smartfónu. Dôležitou informáciou je, že okrem root práv si aplikácia vyžaduje Android 5.0 alebo novší.

Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

SuperSU

Ďalšou aplikáciou v poradí je titul s názvom SuperSU. Hlavnou funkciou je ponúknuť prehľad o aplikáciách, ktoré vo vašom smartfóne využívajú root práva. SuperSU  prichádza s jednoduchým prostredím, ktoré prináša údaje o tom, aké root práva vaše aplikácie používajú a takisto ako často ich používajú. Svoje aplikácie v rootnutom Android smartfóne môžete mať pod kontrolou zdarma, spoplatnená PRO verzia prináša naviac napríklad ochranu PIN kódom. Pozitívnou správou je aj podpora najnovšieho Androidu 7.0.

Verzia: 2.82
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.82
Aktuálna cena: Zdarma

SD Fix

SD Fix prináša riešenie problémov s pamäťovými kartami. Táto aplikácia poteší najmä používateľov Androidu KitKat a Lollipop, ktorý majú problémy s obmedzeným zápisom na SD kartu, prípadne zlým zobrazovaním súborov z pamäťovej karty. Takéto problémy sú obvykle softvérového charakteru a táto aplikácia pomáha používateľom opäť plnohodnotne využívať ich pamäťovú kartu. V ponuke je jednoduchý a prehľadný dizajn, dostupnosť v Obchode Play je zdarma bez akýchkoľvek in-app poplatkov.

Verzia: 0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.7
Aktuálna cena: Zdarma

AdBlock Plus

Na záver tu máme jednu pomerne kontroverznú aplikáciu. Ide o titul s názvom AdBlock Plus. Svojim používateľom prináša najmä blokovanie širokého spektra reklám či rôzneho malvéru. Mnoho tvorcov webových stránok či rôznych videí však práve takýmto blokovaním reklám prichádza o zisky zo svojej tvorby. Je preto na každom používateľovi, či takúto formu blokovania bude používať alebo nie. Dôležité je však spomenúť, že aplikácia ponúka rôzne možnosti prispôsobenia či blokovanie len niektorých druhov reklám (napr. vyskakovacích okien). K dispozícii je tiež možnosť filtrovania webstránok, kde sa reklamy blokovať nebudú a používateľ tak môže podporiť svojich obľúbených tvorcov. Aplikácia nie je dostupná priamo v Obchode Play, je však možné si ju stiahnuť priamo z oficiálnej stránky jej tvorcu AdBlock Plus.

Zdroje : androidauthority.comdigitaltrends.comandroidcure.com

3.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+