MojAndroid

V našej sérii 50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android vám budeme postupne prinášať tie najzaujímavejšie tituly, ktoré čerpajú výhody toho, keď máte vo svojom zariadení ROOT práva. Takéto aplikácie často prinášajú funkcie a možnosti, ktoré by ste v klasickom Androide alebo v bežných aplikáciách hľadali iba ťažko.

Dávajte ale pozor, mnohé z týchto aplikácií majú dostatok funkcií na to, aby ste prostredníctvom nich mohli vykonať v systéme zmeny, ktoré už nebudete vedieť opraviť. Postupujte preto opatrne a vždy podľa inštrukcií. Dnes je tu pre vás už v poradí piata časť tejto série.

Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #1
Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #2

App Ops

Aplikácia s názvom App Ops rozhodne nesmie chýbať vo vašom rootnutom Android smartfóne. Jej hlavnou úlohou je prinášať vám komplexný prehľad o právach jednotlivých aplikácií ako prístup ku kontaktom, polohe, mobilným dátam a pod. Aplikácia prináša jednoduché prostredie s prvkami “Material” dizajnu. Poteší tiež podpora starších verzií Androidu (4.3 a novší).

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

Root Browser

Root Browser je aplikácia na štýl populárneho prehliadača súborov Total Commander. Poskytne strohý dizajn no vysokú funkčnosť. Okrem prehľadu všetkých vašich dostupných súborov v telefóne môžete tiež kopírovať, vkladať či vytvárať .zip/.rar/.jar súbory. K dispozícii je tiež široká možnosť triedenia súborov podľa veľkosti či dátumu. Môžete tiež upravovať svoje súbory, premenovať či odoslať e-mailom. Poteší tiež tvorba priečinkov či vytváranie záložiek. Aplikácia podporuje tiež Android 7.0 Nougat.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Naptime: Super Doze mode

Šikovná aplikácia Naptime prináša vašim rootnutým Android zariadeniam vylepšenie výdrže na jedno nabitie. Po aktivácii bude aplikácia automaticky po zhasnutí displeja vypínať príslušné senzory a funkcie ako skenovanie Wi-Fi či polohy (Aggressive Doze). Po zapnutí displeja sa všetky funkcie vrátia späť do normálu. Ak vám však nevyhovuje takýto striktný manažment zo strany aplikácie, môžete si príslušné senzory nastaviť sami v nastaveniach. Vývojári aplikácie to však odporúčajú len skúsenejším používateľom.

Verzia: 4.3
Aktuálna cena: Zdarma

HEBF Optimizer

HEBF Optimizer je aplikácia, ktorá dáva takisto dôraz pre zlepšenie výdrže na jedno nabitie a tiež optimalizáciu výkonu vášho rootnutého zariadenia. Aplikácia ponúka jednoduché prostredie s možnosťou viacerých režimov pre výdrž batérie. Rozhodnúť sa tiež môžete pre výkonnostný režim preferujúci šetrenie batérie, hranie hier či náročný multitasking. K dispozícii je tiež úprava prostredia aplikácie alebo prítomnosť rôznych widgetov.

Verzia: 2.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

L Speed (Boost&Battery) [ROOT]

Aplikácia L Speed prináša najmä funkcie na predĺženie životnosti vašej batérie a tiež vylepšenie samotnej výdrže na jedno nabitie na vašom rootnutom Android smartfóne. Aplikácia funguje intuitívne na pozadí, monitoruje intenzitu používania smartfónu a prispôsobuje tak výkon zariadenia pre optimálny beh systému. K dispozícii je tiež voľba viacerých tém v prostredí aplikácie. L Speed podporuje rootnuté zariadenia s Androidom 4.0.3 a novším.

Verzia: 1.4.31
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.31
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #3
Náš tip
50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android #4

Poznáte aj vy root aplikáciu, ktorá by nemala chýbať v našom seriáli? Napíšte nám jej názov do komentárov pod tento článok a ak bude stáť za to, tak sa určite objaví v ďalšej časti seriálu 50 najlepších aplikácií pre rootnutý Android!

11.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+