MojAndroid

Za posledný týždeň sa toho udialo celkom dosť. Predstavené boli až dva skladacie smartfóny a je takmer isté, že ďalšie sú už na ceste. Otázkou je, aké budú zariadenia tohto druhu úspešné. IHS priniesli svoje prvé odhady. Ich čísla sú naozaj zaujímavé.

Nejeden výrobca špekuluje o koncepte skladacieho smartfónu

Skladacie smartfóny, ohybné smartfóny a displeje. Toto je téma technologického pokroku už mnoho rokov. A konečne sme sa dočkali. Po množstve renderov, patentov a únikov špecifikácií od výrobcov ako Samsung, LG či ostatní, sa podarilo prvenstvo získať značke Royole s modelom FlexPai.

Ostatní sa však nevzdávajú. Dobrým príkladom je Samsung. Ten nemeškal a pár dní po Royole predstavil aj on svoj koncept skladacieho smartfónu. Trojica Huawei, LG a Oppo už takisto pilne pripravujú svoje príspevky do novej kategórie mobilov.

Obrovský nárast v najbližších rokoch

Podľa grafu a odhadu IHS by mal trh s ohybnými AMOLED displejmi zaznamenať nárast záujmu už v najbližších rokoch. Odteraz do roku 2025 by malo byť vyvezených až 50 miliónov kusov takéhoto hardvéru. Za tento rok už toho výrobcovia nestihnú veľa a celkový počet by nemal presiahnuť 200-tisíc.

ihs markit odhad predaja ohybnych amoled displejov

Ak si dajú výrobcovia záležať a prinesú úspešné a prepracované novinky, v roku 2020 by už mal byť celkový počet predaných ohybných AMOLED displejov takmer 20 miliónov. A za ďalších päť rokov by sa toto číslo malo vytiahnuť až na 50 miliónov. V Q4 2019 by už mali ohybné AMOLED displeje predstavovať polovicu všetkých AMOLED displejov. Len čas ukáže, či sa tieto predpoklady naplnia.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android 9.0 Pie bude natívne podporovať smartfóny so skladacím displejom

Náš tip
Samsung ukázal Infinity Flex displej a UI pre ohybné smartfóny

12.11.2018
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+