MojAndroid

Tento rok sme pre vás pripravili seriál o najlepších Android aplikáciách. Jeho názov je 50 MUST HAVE Android aplikácie a jeho cieľom bolo priniesť vám zoznam aplikácií, ktoré by nemali vo vašom smartfóne či tablete chýbať. Každý týždeň ste si mohli prečítať o jednej Android aplikácií, a keďže sa schyľuje ku koncu tohto roka, rozhodli sme sa, že vám aplikácie z tohto seriálu ešte pripomenieme. Toto je ďalších 10 Android aplikácií, ktoré vám nemôžu chýbať!

GSam Battery Monitor

Aplikácia GSam Battery Monitor slúži na monitorovanie vašej batérie a jej spotreby. Nakoľko je výdrž batérie jednou z najviac diskutovaných otázok medzi používateľmi Androidu, je dôležité, aby ste ju mali pod kontrolou. GSam Battery Monitor vám dodá nielen informácie o tom, ako dlho svoje zariadenie na jedno nabitie používate, ale aj o tom, ktorá aplikácia využíva batériu najviac, čo vám môže pomôcť pri predĺžení výdrže tým, že ju odinštalujete.

50-must-have-gsam-battery-monitor-titulka

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: GSam Battery Monitor (21.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

The Weather Channel

Počas testovania Android aplikácií sme sa stretli s mnohými titulmi na predpoveď počasia, no žiadny z nich nás nezaujal tak, ako The Weather Channel. Aplikácia, ktorá ponúka naozaj presnú predpoveď počasia, prináša ako bonus aj veľmi pekne spracované prostredie. Jej ovládanie je intuitívne a používateľ na jednej obrazovke získava aktuálny prehľad o počasí v jeho okolí, ktorý si môže skontrolovať aj pomocou widgetu na ploche.

50-must-have-the-weather-channel

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: The Weather Channel (22.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Keep

Aplikácia Google Keep je jednoduchým titulom na zadávanie poznámok a vytváranie to-do listov. Nakoľko je jej autorom priamo spoločnosť Google, tak sa aplikácia nesie v peknom a jednoduchom Material Dizajne a ponúka pokročilú integráciu Google služieb. Veľký dôraz sa kladie na jednoduchosť a intuitívnosť celej aplikácie, pričom titul Google Keep ponúka aj niekoľko pokročilých funkcií. A o tých vás dnes chcem informovať.

50-must-have-keep

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Keep (23.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tasker

Aplikácia Tasker slúži na zadávanie task-ov, teda akýchsi automatických úloh, ktorými môžete automatizovať procesy v zariadeniach. Jednotlivé úlohy sú založené na vykonaní nejakého postupu typu: “keď sa stane jedno, nech sa spustí druhé a vypne tretie”. Výhodou aplikácie Tasker je tiež nastavenie rôznych profilov, klikateľných widgetov či automatických úloh, ktoré vám uľahčia každodennú prácu so zariadením. Tasker jednoducho rozširuje funkcie vášho zariadenia bez toho, aby ste potrebovali root. Základom úspechu tejto aplikácie pritom nie je čo najväčšie množstvo funkcií, ale obmedzený počet funkcií, ktoré medzi sebou môžete akokoľvek kombinovať.

tasker

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Tasker (24.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €

Sunrise Calendar

Aplikácia s názvom Sunrise Calendar je výbornou alternatívou k predinštalovanému kalendáru vo vašom Android zariadení. Ponúka pekný, čistý a priehľadný dizajn a nadštandardné funkcie, ktoré máte v aplikácii dostupné bezplatne. Samozrejmosťou je aj synchronizácia so službami tretích strán, pekné widgety a niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré by vás mali presvedčiť o tom, že tento kalendár aspoň vyskúšate.

sunrise-calendar-titulka

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Sunrise Calendar (25.časť)

HOPIN Taxi

Aplikácia HOPIN taxi slúži na objednávanie taxíka vo väčších mestách Slovenska, menovite v meste Bratislava, Trnava, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad a Košice. Okrem jednoduchého objednania bez nutnosti telefonického kontaktu ponúka táto aplikácia aj možnosť vybrať si taxík na základe typu auta, či ceny, prípadne neskôr ohodnotiť kvalitu jazdy a vodiča, čo pomôže ďalším používateľom pri výbere taxi služby.

50-must-have-hopin-taxi

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: HOPIN Taxi (26.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

CG Transit

CG Transit je aplikácia na offline sledovanie cestovných poriadkov na Slovensku, Česku a v celej Európe. Samotná aplikácia je dostupná úplne bezplatne, platiť si však musíte za jednotlivé licencie cestovných poriadkov pre každú krajinu (79 Kč). Pri kúpe môžete využiť aj zvýhodnené balíčky. Výhodami tejto aplikácie sú hlavne prehľadnosť, pekný dizajn a praktické funkcie, ktoré dokopy robia z tohto titulu naozaj MUST HAVE Android aplikáciu pre všetkých, čo pravidelne cestujú.

50-must-have-cg-transit

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: CG Transit (27.časť)
Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Wunderlist

Aplikácia Wunderlist slúži na zapisovanie úloh, pripomienok a projektov, ktoré chcete urobiť v blízkej i ďalekej budúcnosti. Známa to-do aplikácia ponúka prehľadný dizajn a naozaj veľké množstvo funkcií, ktoré sú zárukou toho, že používanie tejto aplikácie bude mať svoj zmysel. Wunderlist okrem toho pridáva aj sociálny rozmer, pričom veľkou výhodou je najmä možnosť zakladať skupinové projekty a jednotlivé úlohy priraďovať konkrétnym osobám.

wunderlist-1

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Wunderlist (28.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Timely

Aplikácia s názvom Timely je prepracovaným budíkom pre váš Android. Medzi funkcie tohto titulu nepatrí len budík, ale aj stopky či časovač. Timely navyše prináša jednoduché ovládanie a perfektnú grafiku, ktoré dopĺňa aj o ďalšie, doplnkové funkcie a vymoženosti. Viac vám o samotnej aplikácii napovie nižšie priložené video.

50-must-have-timely

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Timely (29.časť)
Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Smart IR Remote

Aplikácia Smart IR Remote je univerzálnym ovládačom pre domáce spotrebiče. Tie môžu ovládať majitelia smartfónov s infračerveným portom. Háčik je v tom, že ovládače ich IR portu musia byť dostupné aj pre vývojárov aplikácií tretích strán, a tak plnú funkcionalitu dosiahnete iba na zariadeniach Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, HTC One a niekoľkých ďalších. Aj napriek tomu si myslíme, že by táto aplikácia mala byť zaradená do seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie, a to najmä vďaka svojim komplexným funkciám.

50-must-have-smart-ir-remote

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Smart IR Remote (30.časť)
Verzia: 4.6.8
Aktuálna cena: 7,99 €
Verzia: 4.6.8
Aktuálna cena: 7,99 €
31.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+