MojAndroid

MojAndroid.sk v spolupráci s mobilným operátorom Orange spúšťa nový seriál o tabletoch, v ktorom budeme písať a na videu aj ukážeme, ako môžete z nich dostať maximum. Tablety majú nepochybne veľký potenciál a dokazujú to aj neustále nové modely, ktoré z roka na rok prinášajú dômyselnejšie funkcie, rýchlejšie reakcie, lepšie displeje a dlhšiu výdrž. Záujem o ne potvrdzujú aj čísla operátorov a štatistických spoločností po celom svete. Slovenskému Orangeu sa napríklad od 1. januára 2013 do februára 2014 podarilo len u nás predať viac ako 100-tisíc tabletov.

Orange - partner seriálu

Prečo zvoliť Android tablet a možno ho tak uprednostniť aj pred kúpou notebooku? Práve hľadaniu týchto dôvodov sa budeme venovať v tomto seriáli, v ktorom postupne odkryjeme niekoľko tipov na plnohodnotné využitie tabletov. V dnešnej prvej časti si uvedieme 5 výhod, ktoré prináša kúpa tabletu a v čom môže byť  výhodnejšia ako napríklad v prípade notebookov.

1. Tablety sú dostupné pre každú domácnosť

Tablety kedysi neboli práve najlacnejšie zariadenia, no v mnohých prípadoch už svojou cenou sú lacnejšie ako notebooky. Samozrejme, ani tablet nemusí byť lacnou záležitosťou a jeho cena sa môže bez akýchkoľvek problémov vyšplhať nad 500 eur. Dobrý tablet, ktorý bude vyhovovať väčšine používateľov, však môžete kúpiť už do 200 eur, alebo tesne nad touto hranicou. Výborným príkladom môže byť napríklad Nexus 7 (2013), LG G Pad 8.3, a ďalšie lacnejšie modely od Prestigia, ktorých cenovka v mnohých prípadoch klesá ešte nižšie.

TIP: V Orangei si  tablety môžete kúpiť už od 1 eura. Stačí si vybrať niektorý z balíkov Mobilného internetu a tablet za skvelú cenu  je váš. Vďaka najväčšej a najrýchlejšej Orange 3G sieti ho využijete skutočne naplno a navyše zaň ani veľa nezaplatíte. 

Orange_tablety_1cast_2

2. Mutimédiá po ruke

Prehrávať filmy alebo počúvať hudbu na tablete je pohodlnejšie ako na notebooku. Vďaka menším rozmerom a hmotnosti je manipulácia s ním pohodlnejšia, nehovoriac o tom, že v dopravnom prostriedku je jednoduchšie pred seba postaviť tablet ako notebook. Uhlopriečka displeja sa v súčasnosti pohybuje od 7 do 12 palcov, pričom už aj na tej najmenšej si filmy môžete užívať s maximálnou spokojnosťou. Súčasné modely tabletov nemajú problém s prehrávaním takmer akéhokoľvek formátu videa, dokonca zvládajú aj Full HD, či 4K rozlíšenie. Prípadná konverzia videa tak v súčasnosti už úplne odpadá. Stačí film alebo hudbu skopírovať a užívať.

TIP: Fanúšikovia mobilnej televízie si vďaka Orangeu takisto prídu na svoje. Na svojich tabletoch si môžu vychutnať svoje obľúbené seriály a filmy bez obmedzenia.

Orange_tablety_1cast-3

3. Čítačka elektronických kníh

Čítať knihy z notebooku môže byť pekná otrava. Veľký displej síce ponúka svoje výhody, no pohodlie v tomto prípade ide stranou. Naopak, na tabletoch s dostatočným rozlíšením displeja si môžete užívať svoje obľúbené knižné tituly poležiačky, v stoji, či v sede. Sú výborným pomocníkom pri získavaní informácií a nerobí im problém ani otváranie PDF dokumentov, či súborov vytvorených v Microsoft Office. Pre konzumáciu knižného obsahu sú teda tablety priam ideálne. Nezabúdajte však, že aj v tomto smere je dobré vybrať si vhodný model. Najlepšie taký, čo má čo najmenšie rozmery a hmotnosť.

TIP: Okrem správneho výberu tabletu je dôležité zvoliť si dobrú aplikáciu na pohodlné čítanie kníh. Orange aj v tomto smere myslí na svojich zákazníkov a vďaka aplikácií Wooky môžete mať svet kníh na dosah ruky.

4. Na pracovné stretnutia a zdieľanie fotografií

Zobrať tablet na pracovné posedenie so svojimi kolegami je omnoho jednoduchšie ako v prípade laptopov. Na displeji môžete jednoducho zdieľať svoje myšlienky a nápady s ostatnými, pričom interakcia s dotykovým displejom je oveľa jednoduchšia a praktickejšia. Využiť ich môžete aj pri prezentovaní firemných produktov, či školských projektov. Neoceniteľným pomocníkom je tablet aj pri zdieľaní fotografií v kruhu priateľov či rodiny.

Orange_tablety_1cast-4

5. Tablet na cestách a v aute

Tablet je priam ideálnym zariadením do auta. Nielenže môže vďaka veľkému displeju a prítomnosti GPS fungovať ako spoľahlivá navigácia v automobile alebo na potulkách prírodou či mestami, ale vďaka svojím multimediálnym schopnostiam výborne poslúži aj na zabavenie spolucestujúcich. Samozrejme, v prípade, že máte na tablete prístup k mobilnému internetu, môžete ho použiť aj na získavanie informácií o ceste, či práve prehliadaných pamiatkach.

TIP: Rýchly mobilný internet v najrýchlejšej Orange 3G sieti dnes môže využívať už viac ako 85% populácie Slovenska, pričom viac ako 55% z nich môže využívať maximálnu teoretickú rýchlosť sťahovania dát 42 Mbit/s.

Orange_tablety_1cast-5

30.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+